Erkeklerin Yeni Modası Lumberseksüellik Nedir ?

Günce/Aktuel 08 Şubat 2016

Bir zamanlar metroseksüel erkek diye bir kavram çıktı ve ülkemizde yer yerinden oynadı neredeyse. Erkeğin bakımlı olması, manikür yaptırması gibi bakım uygulamaları kadın vari bulundu ve üzerinde çok konuşuldu. Metroseksüel kavramı yeni bir kavram doğurdu. Artık metroseksüellik out, lumberseksüellik in. Peki nedir bu lumberseksüel. Biz bu lumberseksüelleri nasıl tanıyabiliriz. Ne yaparlar, nasıl giyinirler, ne yer ne içerler? FGelin hayatımıza yeni giren bu lumberseksüel kavramına daha yakından bakalım.

Lumberseksüel Nedir ?

lumberseksuel_nedir

Lumberseksüel’in kısa bir tanımını yapmak gerekirse, metroseksüellikle oduncu tarzının birleşmiş hali olarak tanımlayabiliriz. Lumberseksüel erkek denilen kişiler, genellikle dayanıklı, sert görünümlü, her an maceraya atılmaya hazırmış hissi veren adamlardır . Sakallı hipsterlerin daha modernize dilmiş hali olarak düşünülebilir. Fakat eşinizin, dostunuzun, erkek arkadaşınızın lumberseksüel olup olmadığından kesin emin olmak istiyorsanız  kendisinde şu beş özelliği aramanız gerekir.

Traş Olmaktan Nefret Ederler

lumberseksuel_erkekler

Lumberseksüel erkek traş olmaktan asla hoşlanmaz. Çünkü sakal bir noktada erkekliği temsil ediyor. Sakal ne kadar uzunsa o kadar lumberseksüel.

Yoganın En Zorlu Olanını Yapar

lumberseksuel_erkekler_nasil_olur

Yoga ve broga ile uğraşan erkekler genellikle lumberseksüeldir. Yoganın en zorlu halini tercih ederler.

Ekose Gömlek ve Paçaları Katlanmış Kot Pantolon

lumberseksueller

Lumberseksüel erkekleri giyiminden de tanımak mümkün. Paçaları sıvanmış ya da katlanmış bir kot pantolon,taba rengi yürüyüş botları, ekose gömlek. İşte onların giyim tarzı. Bir dönemin en moda gömleği oduncu gömleği yani.. Zaten açıklamada metroseksüel ve oduncu karışımı demiştim.

Bira Önemli Tabi

lumberseksuel_erkek_nedir

Lumberseksüel erkekler bira içmeye bayılır. Ama onların tercihi, küçük fabrikaların birasıdır.

Cilt Bakımı da Yaparlar

lumberseksuel_erkek

Lumberseksüel erkekler metroseksüel erkekler gibi, cilt bakımına önem verirler. Kullandıkları cilt bakım ürünlerinde paraben olmaz. Onları öyle sakallı falan görüp de bakımsız sanmayın sakın.

Ünlü Lumberseksüeller

Ryan_Gosling

Metroseksüelliğin tavan yaptığı bir dönemde, tam da orta yer doğmuş, kırsal hayatla modern hayat arasında ne yapacağını bilmeyen bir oduncu gibi ortalarda gezinen lumberseksüellik akımının en ünlü örneklerinden bir tanesi  Ryan Gosling dir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Erkeklerin Yeni Modası Lumberseksüellik Nedir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2117

Sponsor Bağlantılar