Ev Dekorasyonu Parke Rengine Göre Yapılı

Dekorasyon 28 Kasım 2016

Ev dekorasyonu herkesin yapabileceği bir şey aslında. Her ne kadar iç mimar gibi bir profesyonelin elinden çıkmamış olsa bile, kendi zevkinize göre bir ev dekorasyonu yapmak mümkün. Önemli olan ev dekorasyonu konusundaki püf noktaları bilmek. Ev dekorasyonu yaparken en önemli kriterlerden bir tanesi evde bulunan parkenin rengidir. Evdeki parkenin rengi duvarların rengi kadar dekorasyonda etki  sağlar.  Oturduğunuz evde halihazırda bulunan parkeler ya da rengini çok beğendiğiniz için evinize döşettiğiniz parkelerin diğer eşyalar ile uyumlu olması evinizin atmosferini tamamen değiştirecektir. Evinizdeki eşyaları ve diğer dekorasyon işlerini parkenin rengine göre ayarlamak sizi büyük bir yükten kurtarır ve tüm ev dekorasyonunun bir bütün olmasını sağlar. Şimdi sizlere parke rengine göre ev dekorasyonunun püf noktalarından bahsedeceğim.

Pastel ve Yumuşak Bir Görüntü Sağlamak İçin

bej_rengi_parke_ev_dekorasyonu

Evinizde pastel ve yumuşak bir görünüm sağlamak için hafif griye dönük, ladin, bej renklerinde parke kullanabilirsiniz. Evde kullanacağınız diğer dekorasyon ürünlerini de bu renklere yakın tonlardan seçmeniz gerekir. Uçuk pembe bir duvar kağıdı, açık renkli mobilyalar ve aynalar ile ev dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Zıt Renklerle Kontras Etki Yaratın

beyaz_parke_ev_dekorasyonu

Son dönemlerin en gözde parke rengi, beyaz. Beyaz Parke evinizi olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Beyaz renk parkeye koyu renk eşyalar kullanarak kontras etki sağlayabilirsiniz. Duvarlar ve parkeler beyaz, eşyalar ise, gri, lacivert veya siyah renkte seçildiğinde harika bir dekorasyon elde edersiniz.

Doğadan İlham Alın

cam_rengi_parke_ev_dekorasyonu

Evlerde en çok kullanılan klasik parke rengi çam’dır. Çam rengi parkeyi, açık renk mobilyalarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Taş rengi keten kumaşlar, beyaz duvarlar, yeşil renkli aksesuarlar ve masif ahşap moblyalarla iç açıcı bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Evinizde Sıcak Bir Atmosfer Oluşturmak İçin

acik_kahve_parke_ev_dekorasyonu

Allergo veya açık kahve tonlarındaki parkeler turkuaz rengi ve açık yeşil tonları ile son derece uyumlu olacaktır. Bu sayede evinizde sıcak bir atmosfer oluşturursunuz. Mobilyalarınızı açık kahve tonlarında seçip, üzerine turkuaz renkli dekoratif yastıklar kullanabilirsiniz.

Sofistike Renk Kızıl

ceviz_rengi_parke_ev_dekorasyonu

Evinizde Bulunan parkeler kızıl tonlar içeren ceviz rengine sahipse, gümüş tonları ve gri renkler son derece zarif bir dekorasyon yapmanızı sağlar. Özellikle kum beji, kemik rengi, gümüş renkli şamdanlar ve aynalar evinizde sofistike bir etki yaratır.

Siyaha Dönük Koyu Kahve

cok_koyu_kahverengi_parke_ev_dekorasyonu

Koyu renkler bulunduğu mekanı daha dar ve küçük gösterir. Bu da dekorasyon konusunda kısıtlılık hissi yaratır. Mekanın küçük görüntüsünü yok etmek için, açık renk mobilyalar ve açık renk duvarlar kullanılmalıdır. Kum beji, vizon, sütlü kahverengi tonlarındaki eşyalar mekanın daha ferah görünmesini sağlar. Yeşil yapraklı bitkiler sayesinde mekanı daha canlı haline getirmeniz mümkün.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ev Dekorasyonu Parke Rengine Göre Yapılı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
864

Sponsor Bağlantılar