Ev Yapımı Temizleyici İle Hijyenik ve Mis Gibi Kokan Tuvaletler

Pratik Bilgiler 08 Aralık 2016

Ev kadınlarının temizlik işleri arasında belki de en sevmediği hatta nefret ettiği işlerden bir tanesi olan tuvalet ve klozet temizliği, her daim akıllarda kuşku bırakır. Acaba gerçekten hijyen sağlayabildim mi? Tuvalet/klozet yeteri kadar temizlendi mi? Bir diğer önemli sorun da tuvaleti ne kadar temizlerseniz temizleyin oluşan kötü kokudur. Ama üzülmeyin sevgili hanımlar. Bu gün sizlere doğal ev yapımı temizleyici sayesinde her zaman hijyenik ve mis gibi kokan bir tuvalet temizliği yapmanın sırrını vereceğim. Önereceğim doğal ev yapımı tuvalet temizleyici, hem tüm bakterilerin yok olmasını sağlayacak, hem de kötü kokuları en aza indirerek tuvaletinizin mis gibi kokmasını sağlayacak.

Ev Yapımı Doğal Tuvalet ve Klozet Temizleyici İçin Gerekli Malzemeler

klozet_temizleyici_tablet_yapimi

  • 160 g sodyum bikarbonat (kabartma tozu),
  • 60 ml limon suyu,
  • 1/2 yemek kaşığı sirke,
  • 1 yemek kaşığı Hidrojen Peroksit yani oksijenli su (%3, eczanelerden bulabilirsiniz),
  • 15-20 damla esans (nane veya limon gibi),

Ev Yapımı Tuvalet ve Klozet Temizleyici Hazırlanışı

Hazırlaması biraz uzun süren ev yapımı tuvalet temizleyici için harcadığınız vakte değeceğinden emin olun. Hemen ev yapımı tuvalet temizleyicinin yapımına geçelim. Klozet temizleyici tablet için, karbonat ve limon suyunu bir kasede karıştırın. Ardından başka bir kabın içinde oksijenli su ve sirkeyi karıştırın. Sirke ve oksijenli su karışımının içine damla damla karbonatlı karışımı ilave edin. Son olarak bu karışıma seçmiş olduğunuz kokulu esansı da karıştırın. Hazırladığınız karışım biraz macun kıvamında olmalıdır. Çok sıvı olmamasına dikkat edin. Hazırladığınız karışımı, bir kaşık yardımı ile, yarım ay şeklinde tablet yapın. dilerseniz elinizde bulunan kalıplara ya da buz küpü yaptığınız kalıplara da koyup kurumasını bekleyebilirsiniz. Yağlı fırın kağıdının üzerine serip kurumasını bekleyin. Kuruması için bir gece yağlı kağıdın üzerinde kalması yeterli olacaktır. Tabletleriniz kuruduktan sonra hava almayan cam bir kavanozun içine yerleştirin ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanın. Her ne kadar ev yağımı olsa da çocukların ulaşamayacağı bir yükseklikte saklayın. Tuvaletiniz kirlenmeye başladığında, kloteze  tablet atıp, sifonu çekin. Bu şekilde hem tuvaletiniz hijyenik şekilde temizlenecek hem de mis gibi kokacak. Özellikle klozet temizleyici olarak için harika bir çözüm.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ev Yapımı Temizleyici İle Hijyenik ve Mis Gibi Kokan Tuvaletler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
3045
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
2631

Sponsor Bağlantılar