Evde Burun Küçültme Egzersizleri

Burun estetiği herkes için önemli konulardan bir tanesi. Herkesin burun yapısı farklı tabiki. Son dönemlerin en çok yapılan estetik operasyonlarının başında yer alan burun estetiği kişilerin psikoojik olarak kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyor. Ayrıca burun estetiği sayesinde özgüveni kat kat artan insanların varlığı da bir gerçek. Burun estetiği yaptırmak için belli bir bütçeyi gözden çıkarmanı lazım. Ama eğer burun estetiği yaptırmak için maddi imkanınız yok ise, evde yapacağınız bazı egzersizler sayesinde burun küçültme işlemini yapabilmeniz mümkün.

Burun Küçültme Egzersizleri

burun_kucultme

5 dakika boyunca, her iki elin orta parmağı ile, burnun üst kısmından kaş bölgesinin başladığı alana kadar hafif baskı uygulayarak masaj yapın. Bu işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayın.

evde_burun_kucultme

Sağ burun deliğini baş parmağınız yardımı ile kapatın ve sol burun deliğinizden nefes alın. 5 saniye bekledikten sonra aynı işlemi sol burun deliğiniz için uygulayıp, sağ burun deliğinizle nefes alın. Uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 5 er kez her iki burun deliği için yapın.

evde_burun_kucultme_egzersizleri

Görselde görüldüğü gibi, işaret ve orta parmaklarınız yardımıyla egzersizi uygulayın. Burnunuzu elmacık kemiklerinize doğru çekerken dudaklarınızı ileri doğru tutun. Bu hareketi günde 2 defa olmak üzere 3 er dakika uygulayın.  Ayrıca baş parmağınız ve işaret parmağınızın ucuyla burun derisini hafif geriye doğru çekin. Bu hareketi yaparken hafif baskı uygulamayı unutmayın. Günde 2 defa 5 er dakika olmak üzere uygulayın.

burun_kucultme_egzersizleri

İşaret parmağınız ve başparmağınız ile burnun tepe noktasına çekerek masaj yapın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 2-3 dakika boyunca uygulamayı yapın. Bütün egzersiz uygulamaları sonunda burun bölgesine buz koymanız çok faydalı olacaktır. Egzersizler sırasında ciltte meydana gelebilecek morarmaları önlemek için mutlaka buz uygulamasını yapın. Başparmak ve işaret parmağınız ile burun bölgenizin üst tepe noktasını çekerek masaj yapın. 2 – 3 dakika boyunca sabah ve akşamları masaj uygulamanız yeterlidir. Eğer egzersizlerden sonra morarma olursa uygulamaları kesinlikle yapmayın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Burun Küçültme Egzersizleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5066
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1618

Sponsor Bağlantılar