Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde bronzer yapımı konusunu anlatmadan önce bronzer nedir sorusunun cevabını vereyim. Bronzer cilde bronzluk vermek için kullanılan kozmetik ürünlerden bir tanesidir. Bronzer isminden sadece yaz mevsiminde kullanıldığı düşünülse de, her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Bronzer nereye uygulanır sorusunu soran okurlarımız için de hemen cevabı vereyim. Bronzer yüzün yüksek kısımlarına uygulanan bir üründür. Öncelikle elmacık kemiklerinin hemen altına uygulanmalıdır. Ardından da, alın kemiklerine, şakaklara ve çeneye uygulanmalıdır. Eğer siz de bronzer kullanmak istiyorsanız, evdeki malzemelerle kolaylıkla bronzer yapabilirsiniz.

Evde Doğal Bronzer Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

evde_dogal_bronzer_yapimi

  • Bir miktar kakao,
  • Alkol ya da kolonya,
  • Bitmiş pudra ya da allık kalıbı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

Bitmiş olan pudra ya da allık kabını iyice yıkadıktan sonra alkol ile güzelce temizleyin.Kabın içine kakaoyu doldurup, üstüne kadar tamamen kaplayın. Üzerine alkol ya da kolonya sıkıp, kakaonun tamamen ıslanmasını sağlayın. Ardından da 2 saat boyunca buz dolabında bekletin. 2 saat sonra dolaptan çıkardığınız bronzerin üzerine 2-3 kat peçete koyun. Üzerine ağrlık yapacak ve çatlamasını önleyecek kalın kitap veya benzeri bir eşya koyun. 2-3 gün hiç kullanmadan kurumasını sağlayın. 3 günün sonunda mis kokulu bronzer kullanıma hazır hale gelecektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Doğal Bronzer Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3818

Sponsor Bağlantılar