Evde Doğal Deodorant Yapımı

Günümüzde kişisel bakım son derece önemli. Kişisel bakımın ilk şartı da ter kokmayan temiz bir vücuda sahip olmak. Ter kokusunu önleyen doedorantlar kozmetik mağazalarında çeşit çeşit satışa sunulmuş durumda. Fakat bu deodorantların pek çoğu, parafin ve alüminyum tuzu gibi zararlı ve kanserojen maddeler içermekte. Bu gün sizlere evde doğal deodorant yapımı konusunda bilgiler vereceğim. Yapımı son derece kolay ve çok etkili bir deodorant olacak. Alüminyum tuzu ve paraben de içermiyor.

Evde Doğal deodorant Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

evde_dogal_deodorant_yapimi

  • 1 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi yağı
  • 2 Yemek Kaşığı Mısır Nişastası,
  • 1/2 Yemek Kaşığı Karbonat
  • 4 Damla Lavanta Yağı (dilediğiniz bir koku da olabilir)

Evde Doğal deodorant Hazırlanışı ve Uygulama Şekli

Sığ bir tencerenin içine bir miktar su koyun ve kaynatın. Ardından içinde su olan tencerenin içine derin cam bir kase yerleştirin. Hindistan cevizi yağını cam kasenin içine koyup, ben mari usulü karıştırarak eritin. Eriyen hindistan cevizi yağının içine mısır nişastası, karbonat ve bir kaç damla lavanta yağını ekleyin. Hazırladığınız doğal deodorantı cam bir kavanozun içine koyun. ağzı kapalı olarak donmasını bekleyin. Donduktan sonra, dilediğiniz zaman koltuk altına sürüp, ter kokusundan korunabilirsiniz. Üstelik içinde alüminyum tuzu ve paraben olmadığı için de son derece sağlıklı bir deodorant olacak.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Doğal Deodorant Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4753
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1617

Sponsor Bağlantılar