Evde Doğal Şampuan Yapımı

Evde Saç Bakımı 01 Aralık 2016

Her şeyin doğalının makbul olduğu günümüzde, cilt bakımı ve saç bakımı için de neden doğal ürünler kullanmayalım? Saç bakımının ve cilt bakımının son derece hassasiyetle yapılması gerekir. Bu sebeple evde doğal olarak hazırlayacağınız cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde doğal olarak hazırlanmış olan bakım  ürünlerinin en güzel tarafı içinde ne olduğunu bilmeniz ve  kimyasal içermiyor olmasıdır. bu gün sizlere evde hazırlayabileceğiniz doğal saç bakımı için son derece de faydalı olan doğal şampuan tarifi önereceğim. Saçlar başta saç boyası ve diğer kimyasallar olmak üzere pek çok zararlı maddeye maruz kalıyor. Neden evde doğal saç bakımı yaparak saçlarınızı şımartmayasınız ? Hemen evde doğal şampuan yapımı için 3 farklı saç tipine uygun önerilerime geçeyim.

Kuru Saçlar İçin Evde  Doğal Şampuan Yapımı

kuru_saclar_icin_evde_dogal_sampuan_yapimi

1 litre suyun içine yaprak ve çiçekleri ile 2 tutam biberiye,  yaprak ve çiçekleri ile 2 tutam öküz gözü bitkisini atıp, kaynatın. Kaynayan karışımı süzün ve saçlarınızın bakımında gönül rahatlığı ile kullanın.

Yağlı Saçlar İçin Evde Doğal Şampuan Yapımı

yagli_saclar_icin_evde_dogal_sampuan_yapimi

1 litre suyun içine yaprak ve ezilmiş kökleri ile birlikte,2 tutam kantaron bitkisi,  2 tutam ısırgan otu yaprağını atıp, kaynatın. Süzdükten sonra da saçlarınızın temizliği için kullanın.

Normal Saçlar İçin Evde Doğal Şampuan Yapımı

normal_saclar_icin_evde_dogal_sampuan_yapimi

1 litre suyun içine 5 baş romen papatyası, 2 tutam ısırgan otu ekleyip kaynatın. Süzdükten sonra saçlarınızın temizliğinde şampuan yerine kullanın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Doğal Şampuan Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar