EVDE DOĞAL TONİK YAPIMI

HASSAS CİLTLER İÇİN TONİK :
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çorba kaşığı Biberiye,
* 300 ml gül suyu
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Biberiye ve gül suyuna karıştırarak karanlık bir yerde saklayın. Bununla her akşam cildinizi temizleyin.
LAVANTA TONİĞİ :
GEREKLİ MALZEMELER :
* Lavanta,
* melisa,
* papatya,
* hatmi çiçeği,
* 1/2 fincan saf alkol,
* içme suyu.
HAZIRLANIŞI VE UYGULAMA ŞEKLİ : Kaynamış suyun içine birer tutam lavanta, melisa, papatya ve hatmi çiçeği atılır. 15-20 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra temiz bir kaba süzülür. Karışıma yarım kahve fincanı saf alkol eklenir. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.
TONİK YERİNE GEÇECEK BİR ÖNERİ:
Toniğiniz bittiyse ve acil cildinizi canlandırmaya ihtiyacınız varsa ; 1 greyfurtu kalın halkalar halinde dilimleyip yüzünüze tampon yapın. 5 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın.
PAPATYA TONİĞİ :
GEREKLİ MALZEMELER :

* Bir tutam papatya,
* 500 gr. su.
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Papatya suda pişirilir ve buz kabına boşaltılıp, dondurulur. Her gün cilde kompres yapılır. Sıkıştırıcı özelliği vardır ve sarkmayı önler.
DEREOTU TONİĞİ :
GEREKLİ MALZEMELER :

* Bir demet dere otu,
* 25 gram badem yağı,
* 1 şişe maden suyu.
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Dere otu yıkanıp, mikserde çekilir. Bir kapak badem yağı ve maden suyu ilave edilir. Karışım buz kabına konup, dondurulur. Her gün cilde kompres yapılır. Cildiniz böylece daha sağlıklı, parlak ve canlı olacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“EVDE DOĞAL TONİK YAPIMI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3603
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1567

Sponsor Bağlantılar