Evde Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Yapımı

Siyah noktalar cilt güzelliğinin en büyük engellerinden bir tanesidir. Kimi insanlar ne kadar cilt bakımı yaparsa yapsın siyah noktalardan bir türlü kurtulamazlar. Ama size önereceğim soyulabilen siyah nokta maskesi ile cildinizi siyah noktalardan tamamen kurtarmanız mümkün. Üstelik maskeyi uyguladıktan sonra, siyah noktaların çıkıp maskeye yapıştığını gözlerinizle de görebilirsiniz.

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

siyah_nokta_maskesi

  • 2 yemek Kaşığı Süt,
  • 2 Yemek Kaşığı Toz Jelatin,

Soyulabilen Siyah Nokta Maske Yapımı

Toz jelatini sütün içine ekleyip güzelce karıştırın. Mikro dalga fırında, ya da önceden 200 derecede ısıtılmış normal fırında kıvam alana kadar ısıtın. Şeffaf renkli bir maske elde etmiş olacaksınız. Bu arada siz cildinizi güzelce temizleyip maske işlemine hazırlayın. Maskeyi fırından çıkarın. Yüzünüzü yakmayacak sıcaklığa geldiğinde maskeyi tüm cildinize ya da sadece siyah nokta olan bölgelere sürün. Maske çok hızlı şekilde cildinizde kuruyacaktır. Maske kuruduktan sonra çenenin alt kısmından başlayarak maskeyi soymaya başlayın. Cildinizi ılık su ile yıkayıp, cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak cilt bakımı işlemini tamamlayın. Bu maske sadece siyah noktaları temizlemekle kalmaz, tüm cilt gözeneklerini de temizler. O nedenle tüm cilde uygulamak daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4750
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1617

Sponsor Bağlantılar