Evinizde Doğal Antibiyotik Yaparak Hastalıklardan Korunabilirsiniz

Prof Dr Ahmat Maranki, Sağlık 30 Aralık 2015

Kış mevsiminde özellikle çocuklar başta olmak üzere hepimiz ciddi üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanıyoruz. Bu enfeksiyonların ilgili uzman hekim tarafından muayene edilmesi ve gerekli tıbbi tedavinin verilmesi gerekli. Burada vermiş olduğumuz bitkisel kürler ve şifalı bitkiler destek almalıdır. Bu gün sizlere bitkisel doğal antibiyotik önerisinde bulunmak istiyorum. Tam da şu günlerde herkesin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Tarif Prof. Dr Ahmet Marakoğlu’na ait.  Deyim yerindeyse tam bir doğal antibiyotik tarifi.  Bu antibiyotik hepimizin bildiği mutfak malzemelerinden yapılmış. Antibiyotiğimiz bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için çok faydalı.

sarimsak_limon

Doğal Antibiyotik Tarifi İçin Gerekli Malzemeler 

  • 1 baş sarımsak
  • Yarım limon
  • Yarım litre su
  • Cam kavanoz ve aliminyum folyo

 

Doğal Antibiyotik Tarifi

 1/2 lt kaynatılmış soğumuş suyu, cam bir kavanoza koyduktan sonra, içine kabukları soyulmuş bir baş sarımsak, yarım limonu kabuğuyla dilim dilim doğrayıp atın.
Kapağını kapattıktan sonra, ışık almasını engellemek için, alimünyum folyoyla sararak, karanlık bir ortamda 4 gün bekletin. Dört gün beklettikten sonra içinden posasını alın.Her kış mevsimi başlangıcında, bir kaç defa bu doğal antibiyotiği tekrarlarsanız ,savunma mekanizmanız güçlü olur.

dogal_antibiyotik_tarifi

Doğal Antibiyotik Kullanımı

Her yemekten 15 dakika önce aç karnına bir yemek kaşığı içebilirsiniz. Dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı etkilidir.Hiç bir yan etkisi de yoktur. Limonu hayatınızdan çıkartmayın.Tarifimiz bir kişiliktir. Daha fazla su ve ölçüyle de yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evinizde Doğal Antibiyotik Yaparak Hastalıklardan Korunabilirsiniz” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar