Evliliği Kurtarmanın Yolları

Aşk ve Cinsellik 08 Ocak 2015

Ömür boyu mutlu olunacak ve evlenilecek bir eş herkesin hayalidir. Kadın için de erkek için de durum aynıdır. Herkes hayatını birleştireceği insandan, mutluluk ve güzel günler yaşatmasını bekler. Ama maalesef hayat kurduğumuz pembe hayaller gibi değil. Pek çok kişi sevdiği, deli gibi aşık olduğu eşinden bir sebeple boşanma aşamasına gelir. Ama ne gidebilir ne de kalabilir. Sorumlu elbette iki taraftır. Hiç kimse tek başına suçlu değildir. Ama her şeye rağmen çiftlerin birbirine olan sevgisi ve saygısı bitmemiş ise, evliliğe ikinci bir şans vermek gerekir. Üstelik verdiğiniz ikinci şans sizin ikinci balayınız hatta ikinci baharınız olabilir. Biraz çaba ile temelleri daha da sağlamlaşacak ve sizi ömür boyu mutlu edecek bir evliliğiniz olabilir. Evliliği kurtarmak için biraz çaba sarf etmeniz ve bazı davranışlarınızı değiştirmeniz, ilişkiniz açısından son derece güzel bir kapının açılmasını sağlayabilir. Gelin evliliği kurtarmanın çareleri nelermiş. Hep birlikte göz atalım. Bu önerileri uygulamaya başladığınız andan itibaren, hayatınızda da pek çok şeyin olumlu yönde değiştiğini görebilirsiniz.

Daha Fazla Birlikte Olun

evliligi_kurtarmanin_careleri

Evliliğinizin ilk yıllarını hatırlıyor musunuz? Eşinizle her fırsat bulduğunuzda cinsel birliktelik yaşadığınız zamanları. Bu özel anlarınız hem sağlık açısından hem de duygusal açıdan ilişkinizi çok olumlu etkiler. Eşinizle yaşayacağınız düzenli bir cinsel hayat ruh halinizi iyileştirir ve daha mutlu daha pozitif bir insan olmanızı sağlar. Aynı şey eşiniz için de geçerlidir. Üstelik eşleri daha sabırlı kılması, öfke kontrolünü sağlaması konusunda da son derece yardımcıdır. Bu da ilişkinizde daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmanızı sağlar.

1 Hataya Karşılık 5 İyi Şey Yapın

Evliliğin istikrarlı bir şekilde yürüyebilmesi için, yaptığınız her bir hata için 5 pozitif şey yapmanız gerekir. Eşlerin birbirine karşı olan hatalarından dolayı risk taşımamak için 1 hataya karşılık 5 pozitif hareket, evliliğinizin daha yolunda gitmesini sağlar.

Standartlarınızı Yükseltin

Ne kadar fazla isterseniz o kadar fazlasına sahip olursunuz. Evliliğinizde ikinci planda kalmayı ya da ikinci sınıf bir evliliği asla kabul etmeyin. Evlilikte en çok beklenmesi gerekenler kalite, saygı ve romantizmdir. Siz nasıl bir evlilik isterseniz evliliğiniz de öyle olur. Siz ne kadar çok sizi tatmin edecek ve iyi bir evlilik peşinde olursanız, istediğiniz evliliği yakalama şansınız o kadar yüksek olacaktır. Düşük standartlardaki evlilikleri benimseyen ve isteyen çiftlerin evlilikleri de oldukça sıradan ve problemli olacaktır.

Arkadaşlarınızla ve Akrabalarınızla Yakın İlişkiler Kurun

evliligi_kurtarmanin_yollari

Günümüzde evlilikler adeta 2 kişilik müessese gibi. Çiftler bütün ilgiyi ve desteği sadece kendilerinden bekliyorlar. Bu aslında çok büyük bir tehlike. Çiftler her şey birbirlerinden beklemeyip aile ve arkadaşlarını kendi sınırları içinde tutarlarsa ilişkileri daha pozitif bir hal alacaktır. Evlilik çiftlerin hayatında birinci önceliği almalı ama tek öncelikli olmamalı. Bunun ayrımını da çok iyi yapmak gerekir. Mutlu evliliğin sırrı, çiftlerin birbirine en az duygusal sorumluluğu yüklemeleridir. Bu eşinize duyduğunuz duygusal yakınlıkla bir ilgisi yoktur. En iyi evliliğe sahip olan insanlar birleri dışında da oldukça fazla ilgi alanı olan insanlardır. Ve sosyal çevresi geniş, ailesi ile ilişkilerini iyi tutan insanlardır.

Eşinizden Mutluluk Beklemeyin

Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur ki; mutluluk kişinin kendi içindedir. Eşinizin sizi mutlu etmesini bekleyip boşa zaman harcamayın. Bu ayrıca gerçekçi bir düşünce de değil. Bir bebeğinizin olması veya yeni evlenmiş olmanız sizi kısa süre mutlu edebilir ama gerisi yine sizin içinizdedir.

Güzel Haberleri Birlikte Kutlayın

evliligi_kurtarmak_icin

Boşanmanın en önemli nedeni, yaşadığınız kötü olaylar değildir. Yaşadığınız güzel olayların azalması veya bitmesidir. İyi bir birliktelik için eşinizle güzel anlar paylaşmanız gerekir. Birlikteyken ne kadar çok gülebiliyor ve ne kadar çok hoş vakit geçirebiliyorsanız o kadar sağlam bir evliliğiniz olacaktır. Evliliğinizin yürümesinde en çok paya sahip olan da budur. Özellikle aldığınız güzel haberleri ve özel kutlamaları birlikte yapmanız çok önemlidir.

Evliliğinize Heyecan Katın

Evlilikte zaman zaman heyecan ihtiyacı doğar. Çiftler hoş ve uyumlu şeyler yapmaktansa heyecanlı bir şeyler yaşamayı tercih eder. Eşinizle birlikte sizi heyecanlandıracak olan şeylerin bir listesini çıkarın. Ve haftada 1 gün yaptığınız listeden bir tanesini yapın. Bu evliliğiniz açısından son derece sağlıklı olacaktır. Evliliğiniz düzenli olarak yeni şeyler yaşamanız ve yeni tecrübeler edinmeniz durumunda hem keyifli hem de daha mutlu bir şekilde yol alacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evliliği Kurtarmanın Yolları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar