Far Sürmenin de Tekniğimi Olur Diyenlere !

Her zaman derim makyaj yapmak sanattır diye. Sanatın da elbette belli teknikleri vardır. Makyaj yapmak da bir sanat olduğuna göre, makyaj yapmanın da teknikleri var elbette. Kadınlar için makyaj önemli ama, en önemlisi göz makyajı. Göz makyajı yaparken en çok kullanılan fardır. Far sürmenin de tekniği var elbette. Eğer size önereceğim far sürme tekniğini uygularsanız muhteşem ve kusursuz bir göz makyajı yapacaksınız.

Far sürme Teknikleri

far_surme_teknikleri

Makyaj yapmak güzel, göz makyajı da gözleri belirginleştirip, bakışlara anlam kazandıran özel bir makyaj. Şimdi sizlere göz makyajı ve far sürmek tekniklerinden bahsedeceğim. Gözlerinizi en etkili şekilde ön plana çıkarabileceksiniz.

Göz Farını İyice Dağıtın

far_surme_teknikleri

Mükemmel göz makyajı yapmanın ilk tekniği far sürme tekniklerini bilmektir. Burada ilk yapmanız geren far sürme teknikleri arasında, farı iyice dağıtmak. Düzgün dağıtılmayan göz farı doğal durmayacağı için göz makyajınız Mükemmel bir göz makyajı için altın kural göz farını iyice dağıtmaktır. Düzgün dağıtılmayan göz farı doğal görünmez. Bunu yapabilmek için yumuşak bir fırça kullanmalısınız.

Astar Kat Oluşturun

astar_far_surme_teknikleri

Göz farını uygulamadan önce, daha iyi sonuçlar elde etmek için öncelikle astar kat oluşturun. Bu işlemi göz bazıfondöten ya da pudra kullanarak da yapabilirsiniz.

Renk Seçimi Çok Önemli

goz_rengine_gore_far_surme_teknikleri

Göz makyajı yaparken kullanacağınız far rengi çok önemlidir. Gözlerinizin rengini ortaya çıkarak renkler kullanmanız çok etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Mavi gözlü iseniz, mavi, bronz, açık kahve gibi renkleri terc,h edebilirsiniz. Eğer gözleriniz yeşil ise, mor, koyu yeşil ve kahve tonlarını mutlaka denemelisiniz. Gözleriniz kahverengi ise, renk seçiminde daha özgür davranabilirsiniz.

Vurgulamayı Doğru Şekilde Yapın

far-surme

Far sürme tekniklerinden en önemlisi vurgulamayı doğru şekilde yapmaktır. Kaş kemiğine ve göz kenarlarına açık renklerdeki far ile vurgu yapmak tüm yüzünüzü aydınlatacaktır.

Simli Farlara Dikkat

simli_far-surme

Simli farlar son dönemin en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden bir tanesi. Bu sebeple de simli far kullanırken çok dikkat etmeniz gerekir. Simli farlar kırışıklıkları gözler önüne serer.Eğer göz kenarlarında kırışıklıklarınız var ise krem farları tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Koyu Renk Farları Sürerken Dikkat Edin

koyu_renk_far-surme_teknikleri

Kirpik diplerine çok yakın sürülen koyu renk farlar gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Eğer gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız koyu renk farı dikkatli kullanın ve kirpik dibinden uzak tutun. Daha yukarı bölgelere uygulama yapmanız daha doğru olacaktır.

Fırçaların Temizliğine Dikkat Edin

far_fircalari

Far sürme tekniği ile fırça temizliğinin ne ilgisi var diyebilirsiniz. Ama daha etkili ve güzel sonuçlar almak için, fırçaların temizliğini düzenli yapmalısınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Far Sürmenin de Tekniğimi Olur Diyenlere !” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4748
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1617

Sponsor Bağlantılar