Feridun Kunaktan Astım İçin Bitkisel Çay Tarifi

Op Dr Feridun Kunak, Sağlık 19 Nisan 2017

Son dönemlerde kişilerden sık sık alerjik rahatsızlıkları duyar olduk. bu ti alerjik hastalıklar maalesef çağımızın hastalığı haline gelen astım için de zemin hazırlamakta. Ayırca sigara kullanımı, rutubetli ve sağlıksız bir ortamda yaşamak, hava kirliliği ve egzoz dumanına maruz kalmak veya oksijensiz ve kirli bir ortamda çalışmak da astım hastalığının bilinen diğer sebepleri. Astım hastalığı, solunum yollarındaki daralma ile başlayıp, eğer tedavi edilmez veya önlem alınmaz ise, kalıcı hale gelebilen bir hastalık. İlerisi ise daha da kötü. Evde bir cihaza bağımlı yaşamak zorunda bırakıyor. Peki ne yapmak gerekli ? Bu önemli sorunun yanıtı, Doktor Feridun Kunak’tan geldi.Şifalı bitkilerle hazırlanmış olan astım çayı Feridun Kunak tarafından ısrarla öneriliyor.

astim_hastaligi_sebepleri

Astım İçin Çay Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 Tutam Ebegümeci,
  • 1 Tutam Ekinezya,
  • 1 Yemek Kaşığı Kekik,
  • 2 Su Bardağı Su,

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

ebe_gumeci_cayinin_faydalari

Yukarıda verilen tüm malzemeleri suya koyup kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra 1 dakika daha kaynatın ve ocağın altını kapatın. 1 dakika da demlenmesi için bekledikten sonra çayı süzün ve için. Bu çay günde 2-3 fincan içilebilir. Şeker kesinlikle katmayın. Dilerseniz, limon ya da kestane balını ılıkken katıp içebilirsiniz. Eğer şeker hastası iseniz, bal kullanmayınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Feridun Kunaktan Astım İçin Bitkisel Çay Tarifi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar