Geçmeyen Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Geçmeyen Öksürük İçin Bitkisel Çözüm
Geçmeyen Öksürük,Geçmeyen Öksürük İçin,Geçmeyen Öksürük İçin Ne yapılmalı,Geçmeyen Öksürük İçin Doğal Çözümler,Geçmeyen Öksürüğe Ne İyi Gelir
İçinde bulunduğumuz kış mevsimi, her ne kada kurak geçse de son derece soğuk ve hastalıklar açısından sıkıntılı bir mevsim. Özellikle de üst solunum yolu enfeksiyonları açısından çok sıkıntı çekilen bir yıl. Domuz gribi benzeri bir virüs taşıyan H2N3 virüsü pek çok kişiyi yataklara düşürdü. Bu hastalık atlatılsa bile inatçı, geçmeyen öksürük pek çok kişinin yakasına yapıştı. Bu gün sizlere geçmeyen öksürük için bitkisel çözüm önerilerinde bulunmak istiyoruz.

Geçmeyen Öksürük İçin
Geçmeyen Öksürük İçin

Geçmeyen Öksürük,Geçmeyen Öksürük İçin,Geçmeyen Öksürük İçin Ne yapılmalı,Geçmeyen Öksürük İçin Doğal Çözümler,Geçmeyen Öksürüğe Ne İyi Gelir
Ananas Suyu Bal Karışımı : Ananasın içerisinde bulunan bromelain enzimi akciğer iltihabı ve inatçı öksürük için çok faydalıdır. Ayrıca bromelain maddesi astım için de son derece faydalıdır. Peki ananas suyu öksürük için nasıl kullanılır ? Ananasın suyunu sıkın. Ananas suyu biraz ılıttıktan sonra, içine 1 yemek kaşığı bal karıştırın ve iyice erimesini bekleyin. Ilık olarak için.
Bal : içerisinde pek çok fadalı minerl ve enzim bulunan bal vücudu rahatlatır, öksürüğe iyi gelir. 2 kaşık bal öksürük şurubu kadar etkilidir. Boğazı saran bal, tahriş olmuş boğaz dokusu için de son derece faydalıdır. Fakat çok önemli bir konuyu da sizlere hatırlatalım. 1 yaşın aldındaki bebeklere bal verilmesi son derece sakıncalıdır.
Ceviz ve Badem : Badem ayurveda tedavilerinde, akciğer sorunlarının hafifletilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bademi kullanmanın en etkili yolu, badem sütüdür. 1 bardak bademi geceden ıslatın. Ertesi gün üzerine 3 bardak su ekleyerek mutfak robotundan geçirin ve süzün. Elde ettiğiniz sıvıyı için.
Ceviz ise, iltihaplanmaları ve ağrıları geçirici özelliğe sahiptir. Akciğeri yumuşatır, hırıltı ve öksürüğe fayda sağlar. Cvizi kavurarak tüketmeniz vücutta bakteri ve parazitlerin tutulmasını önleyecektir.
Ballı Ilık Su : 1 bardak ılık suyun içerisine 1-2 tatlı kaşığı bal karıştırarak içmeniz boğazınızı rahatlatır. Solunum problemlerini hafifletir.
Okaliptüs Yağı : Okaliptüs pek çok öksürük şurunba kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Okaliptüs nefes yollarını rahatlatır. Okaliptüslü buhar banyosu kuru ya da yoğun öksürüğü rahatlatıp balgamın çıkmasına yardımcı olacaktır. 4 bardak suyu kaynatıp altın kapatın. İçine 20-30 damla okaliptus yağı damlatın. Başınızın etrafını bir havlu ile çevirerek buharın yayılmasını önleyin, buharı en az 15 dakika boyunca içinize çekin.
Soğan Lapası : Soğanları soyun ve kahverengi renk alıncaya kadar kızgın yağda kızartın. Sıcak soğan halkalarını iki tülbent ya da mendil arasına yerleştirip göğsünüzün üzerine koyarak derin nefesler alın. Bu işleme 20 dakika devam edin.
Elma Sirkesi : Yastığınıza bir kaç damla elma sirkesi veya elma sirkesi damlatmanız öksürüğünüzü hafifletir ve rahat uyumanızı sağlar.
Limonlu-Ballı Çay : Birkaç limon dilimini içinde sıcak su olan bir demliğe koyun. Buna birkaç yemek kaşığı bal ekleyerek için. Sıcak ya da soğuk içebileceğiniz C vitamini deposu bu çay ağrıyan boğazınıza çok iyi gelecek.
Soğan Şurubu : Soğanın keskin kokusu vücuda sıcaklık verir ve vücut enerjisini harekete geçirir.  Soğuk algınlıkları, balgamın azaltılması ile boğazdaki iltihaplanmalara karşı kullanılır. Bir büyük soğanı dilimleyin. Dilimleri temiz bir kavanoza üst üste dizin. Dilimler arasına bal koyun. Bütün dilimler bitene kadar bu işlemi tekrarlayın. Bir gece ağzı kapalı kavanozda bekletin. Ertesi gün öksürük şurubu olarak kullanabilirsiniz.
Geçmeyen Öksürük,Geçmeyen Öksürük İçin,Geçmeyen Öksürük İçin Ne yapılmalı,Geçmeyen Öksürük İçin Doğal Çözümler,Geçmeyen Öksürüğe Ne İyi Gelir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Geçmeyen Öksürük İçin Bitkisel Çözüm” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar