GELİNCİK ÇİÇEĞİ İLE CİLT MASKESİ YAPIMI

Kozmetik ürünleri, deyim yerindeyse, cep yakıyor. Peki neden kendi kozmetiğimizi, taze ve ekonomik olarak kendimiz hazırlamayalım. Aktarlardan alacağınız, bir kaç bitkisel melzeme ile cildinizde harikalar yaratacak, bakım ürünleri hazırlamak hiç de zor bir iş değil. İşte bu şekilde hazırlanabilecek bir tarifimiz var. Gelincik çiçeği maskesi.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 avuç toz haline getirilmiş hanımeli çiçeği,
*1 tutam toz haline getirilmiş gelincik,
* 1 yumurta akı,
* 1 çorba kaşığı sarımsak suyu,
* 1 tatlı kaşığı domates suyu
* Yeteri kadar nebati yağ
Hazırlanışı:Bütün malzemeleri karıştırıp, nebati yağı da ilave ederek, krem haline gelinceye kadar karıştırın. Bu karışımı ben mari usulu ısıtın.

Faydaları:
Yüz kısmına yumuşak bir fırça ile sürülen gelincil çiçeği ve hanımeli güzellik kremi; yüzdeki siyah yağ beneklerini yok eder. En az on beş gün devam edilmelidir. Ayrıca gelincik çiçeği göz altındaki çizgiler için çok yaralı olup cilt maskesi şeklinde de kullanılabilyor.Cilt kırışıklıkları ve kuru ciltler için, çay gibi demlenir ve cilde sürülür. Yüze maske biçiminde sarılır. Tohumlarından çıkarılan gelincik yağı, kuru ve buruşuk ciltler için kullanılır. Her gün sabah ve akşam yüze sürülür. Maske bir saat bekletildikten sonra gül suyu ile silinir. Kurutulan yapraklar, hava almayan bir yerde (kavanoz) muhafaza edilir. Cilt kırışıklığına karşı, gerektiğinde çay gibi demlenerek kullanılır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GELİNCİK ÇİÇEĞİ İLE CİLT MASKESİ YAPIMI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3711
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1578

Sponsor Bağlantılar