Genç Bir Cilt İçin Öneriler

Genç Bir Cilt İçin Öneriler konulu makalemizde, cildi genç tutmak için şifalı bitkiler konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Cildi Gençleştirmenin Yolları,Cildi Gençleştiren Bitkiler,Cilt İçin Faydalı Şifalı Bitkiler,Genç Bir Cilt İçin,Genç Bir Cilt İçin Öneriler,Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler konusundaki tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.  Doğa adeta mucizelerle dolu. Doğada bulunan bitkiler sağlıktan güzelliğe pek çok hizmet sunmakta bizlere.. Bu bitkiler arasında cildi gençleştiren bitkiler de mevcut tabiki.  Özellike çiçek özleri, genç bir cilt için ideal. Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz..

Cildi Gençleştirmenin Yolları

cilt için şifalı bitkiler konusunda pek çok alternatif mevcut. Genç bir cilt için yapılması gerekenler konusunda en büyük yardımcı şifalı bitkilerden bir kaç örnek sunmak istiyoruz sizlere.

Yasemin Çiçeği

Cildi Gençleştiren Bitkiler,Cilt İçin Faydalı Şifalı Bitkiler,Genç Bir Cilt İçin,Genç Bir Cilt İçin Öneriler, Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler konusunda sizlere yardımcı olabilecek ilk şifalı bitkimiz yasemin. Efsanevi bir çiçek… Uçucu yağı çok etkili. Çok sık kozmetik ürünlerde anti-aging için kullanılır. Cildi gençleştirir. Yasemin içeren aroma terapi yağı banyodan önce masaj yapılabilir. Ciltteki çizikler ve yara iyileşmesi için olumlu etkiler gösterir.

Papatya

Çiçekler içinde cildi iyileştirici özellikleri bulunan en yaygın bitkidir. Çiçekleri vitamin E, Provitamin A, C vitamini içerir. Antiseptik etkiye sahiptir. Cildi yatıştırır ve kızarıklıklara iyi gelir.

Gül ve Gül Suyu

Suyu cilt sorunlarına iyi gelir. Cildinizi korur ve yenilemek için antioksidanlar içerir. Gül ekstresi yüz bakımı, vücut, saç için önemli bileşenler içerir. Cildiniz kuru ise bir avuç gül yaprağını sıcak suya atın, bir iki kez kaynatın ve buharına yüzünüzü tutun. Bu uygulama sonrasında cildiniz inanılmaz yumuşacık olacaktır.

Peygamber Çiçeği

Kozmetikte genellikle hassas göz kapağı derisinde ve göz çevresindeki sorunlu alanlar için kullanılır. Peygamber çiçeği özü kullanılarak hazırlanan ciltte şişme, kızarıklık ve kaşıntıları azaltır.

Menekşe

Yağlı ciltli insanlar bu çiçeğin özünden ya da yağından yararlanabilir. Bu çiçek C vitamini içerir. Menekşe yapraklarında yatıştırıcı bir şifa vardır.

Kekik

Antik Mısır’da, bu bitki “gençlik koruyucusu” olarak adlandırılır. Bu nedenle, kekik sarkık ya da yorgun ciltlerde önemlidir. İçinde bağışıklık sistemini güçlendici maddeler vardır. Ciltteki ve vücuttaki yaşamsal fonksiyonları güçlendirir.

Lavanta

Lavantanın mükemmel antiseptik özellikleri vardır. O hızla iltihapları, böcek ısırıklarını, kabarcıkları, çürükleri ve yaraları iyileştirir. Hassas cilt tipine sahip kişiler için vazgeçilmezdir. Ekstresi, esansiyel yağı derideki metabolik süreçleri harekete geçirir. Kuru ciltler için yararlıdır. Kaşıntıları durdurur.Cildi Gençleştirmenin Yolları,Cildi Gençleştiren Bitkiler,Cilt İçin Faydalı Şifalı Bitkiler,Genç Bir Cilt İçin,Genç Bir Cilt İçin Öneriler,Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Genç Bir Cilt İçin Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5784
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1638

Sponsor Bağlantılar