Giysilerin Daha Uzun Ömürlü Olması İçin Yapmanız Gereken Şeyler

Pratik Bilgiler 02 Mayıs 2017

Güzel giyinmeyi herkes sever. Ay boyu çalışıp bir kaç parça kıyafet alan kişiler için en önemli şey kıyafetleri uzun süre kullanabilmektir. Zamanla eskiyen kıyafetler atılmaya kıyılamaz, ama bir türlü de giyilemez. Eğer kıyafetlerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız size önereceğim yöntemler çok işinize yarayacak.

Solan Siyah Kıyafetleri Yenileyin

solmus_siyah_kiyafetler

Koyu renk kıyafetler, özellikle siyah olanlar, zamanla rengi solar ve eski bir görünüm kazanırlar. Siyah kıyafetleriniz solduğunda onlardan vazgeçmek yerine yenilemeye ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken şey siyah kumaş boyasını üzerindeki talimata göre hazırlayıp içine tuz atıp siyah kıyafetler içinde koymak. Kıyafetleri hızlı bir şekilde alt üst edin ki her yeri eşit şekilde boyansın.  Kumaş boyama işlemi sentetik kumaşlarda işe yaramaz. Pamuklularda sonuç kesinlikle süper olacaktır.

Kıyafet Askısı Çok Önemli

kiyafet_askisi

Kıyafetleri giymediğiniz sürece askıda tutun. Ama kullandığınız askıların kaliteli olmasına dikkat edin. Kaliteli askı kullanmak kıyafetlerin deforme olmasını önler. Kullanmanız gereken askı hafif etli ve yumuşak bir askı olmalıdır.

Sık Kuru Temizleme yapmayın

kuru_temizleme

Kuru temizleme sırasında kullanılan sert kimyasallar kıyafetleri çok fazla yıpratıyor. Bu nedenle de kıyafetlerin ömrü azalır. En küçük basit lekeler için kuru temizleme ürünleri kullanmak yerine doğal yöntemlerden faydalanıp temizlik yapmak gerekir. Ama öncelikle temizleme talimatlarına iyi uyulması gerektiğini unutmayın. K

Fermuarlara Dikkat Edin

fermuar

Fermuarlara özellikle dikkat etmenizde fayda var. Kıyafetlerinizde gördüğünüz küçük kuş gözü gibi delikler çamaşır makinesinde oluşur. Bunun en büyük nedeni de metal fermuarlardır. Kıyafetiniz makinenin içinde başı boş dönerken kıyafetlerinizde zedelenme ve delinmelere neden olur. Kıyafetlerinizi yıkamadan önce mutlaka fermuarları kapatın.

Ayakkabı ve Çantalarınızın İçini Doldurun

yakkabi_ve_canta

Ayakkabı ve çantalarınızın in kullanmadığınız zamanlarda eski gazete parçaları ile doldurun. Bu işlem çanta ve ayakkabıların deforme olup şeklinin bozulmasını önler. Bu sayede ayakkabı ve çantalarınızı ömrünü de uzatmış olursunuz.

Kıyafetlerinizi Ayırıp Yıkayın

kiyafetler

Çok yoğun bir tempoda yaşıyor olabilirsiniz. Ancak kıyafetlerinizin uzun ömürlü olması için biraz onlara zaman ayırmanız gerekir. Bunun için de kotları, renklileri, beyazları, sentetik ve pamukluları ayrı ayrı yıkamaya özen göstermeniz gerekir. Hatta makineye atmadan önce ters çevirmek biraz zamanınızı alsa da kıyafetlerinizi uzun seneler giyebilmenizi sağlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Giysilerin Daha Uzun Ömürlü Olması İçin Yapmanız Gereken Şeyler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
1012
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
807

Sponsor Bağlantılar