Göz Şekline Göre Makyaj Önerileri

Göz makyajı bakımlı bir hanımın olmazsa olmazıdır. Ama göz makyajı yapmanın da bazı püf noktaları ve kuralları vardır. Göz şekline göre makyaj yapmak sizin için çok daha etkili sonuç almanın birinci kuralıdır. Ayrıca makyaj yaparken sadece göz şekli değil yüz şekli ve cilt rengi de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu gün sizlere göz şekline göre makyaj yapmanın sırlarını ermek istiyorum. Hangi göz şekline hangi makyaj yapılır hep birlikte görelim.

Küçük Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

kucuk_gozlere_makyaj_onerileri

Eğer küçük gözlere sahipseniz, bir açık renk bir de koyu renk far seçin. Göz kapağının üzerini tamamen açık renk far ile boyayın. Koyu renk bir göz kalemi ile kirpik diplerinden ince bir hat çekin. Çizgiyi dışarı doğru dağıtın. Koyu renk far ile de hafif gölgelendirme yapın.

Düşük Gözler İçin Makyaj Önerileri

dusuk_gozlere_makyaj_onerileri

Düşük gözler için, birbirini tamamlayan 3 renk far seçin.Renklerden bir tanesi açık renk, bir tanesi orta renk, bir tanesi de koyu renk olmalıdır.Göz makyajınızı bu 3 farklı ton ile yaparak tamamlayın.

Ayrık Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

ayrik_gozlere_makyaj_onerileri

Ayrık gözler için yumuşak renkli kestane tonunda bir far ile, koyu renk bir far kullanmanız uygun olacaktır. Kestane tonundaki farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın.Fakat farın cilt lekesi gibi durmasını önlemek için iyice dağıtmanız gerekmektedir unutmayın.  Far o bölgede gölge gibi durmalıdır.

Yuvarlak Gözler İçin Makyaj Önerileri

yuvarlak_gozlere_makyaj_onerileri

Yuvarlak gözlere sahipseniz, bir açık ton bir de koyu ton fara ihtiyacınız var demektir. Renklerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterin. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. Koyu renkli olanı ise göz kapağının hareketli olan kısmına sürün. Gözünüze daha uzun bir görünüm kazandırmak için, renkleri uygularken, gözün dışına ve ve yukarıya doğru uygulama yapın.

Orantılı Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

goz_sekline_gore_makyaj_onerileri

Orantılı gözlerde, göz kapağına, kirpik dibinden bir kalem ile hat çekin. Çizgiyi göz kenarından dışarıya uzatın. Kirpiklerinizi kıvırıp, iki kat rimel sürün.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Göz Şekline Göre Makyaj Önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3657
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1575

Sponsor Bağlantılar