Gülüş Tasarımı Nedir ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 26 Aralık 2014

Son dönemlerde en çok yaptırılan ve en çok merak edilen bir konu hakkında size bilgiler vereceğiz ve aklınızda sorulara yanıt bulmanıza katkıda bulunacağız. Konumuz gülüş tasarımı. Eski zamanlarda, diş bakımı ve diş estetiği denildiği zaman, akla ilk gelen, diş beyazlatma ve porselen kaplama gibi işlemlerdir. Günümüzde ise yapılan diş estetiği ile, beğenmediğiniz gülüşünüzü bile değiştirerek, bambaşka bir ifadeye kavuşmanız mümkün. Bunun yanı sıra, hayalinizde gülüşe kavuşmanızda mümkün. Dişlerde meydan gelen renk ve şekil bozuklukları, kişide psikolojik sorunlara kadar varan rahatsızlık ve estetik kaygı nedeni ile kişiler diş estetiği ve gülüş tasarımı konularına ilgi duymakta ve yaptırmaktadırlar. bilgisayar desteği ile yapılan gülüş programları sayesinde, öncesinde hiç bir işleme gerek duymadan, uygulama yapıldıktan sonra, yeni gülüşünüzün nasıl olacağını ve yüzünüze uygun olup olmadığını görebile şansına sahip olmanız da ayrı bir özelliktir. doğru bir şekilde gülüş tasarımı yapılabilmesi için, doktor ve hastanın birlikte çalışarak ortak bir karar üzerinde durması ve uygulamanın bu kararlar eşliğinde yapılması gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir ?

Aynaya baktığınızda ve gülümsediğinizde, kendinizi nasıl görmek istiyorsanız, sizi o şekilde gösteren işleme gülüş tasarımı denir. İşlem yapılmadan önce, dişler, dudak yapısı, burun ve yanaklar birlikte değerlendirilmeli ve işlem ona göre yapılmalıdır. Çünkü sadece dişlerinizin veya dudaklarınızın güzel olması yeterli değildir. Eğer dişleriniz güzel, ama dudaklarınız dişlerinizi tamamlamıyor ise, gülüşünüzde istediğiniz sonucu almanız mümkün değildir.

gulus_tasarimi

Gülüş Tasarımında Kadına ve Erkeğe Farklı İşlemler mi Uygulanır ?

Kadınlarla erkeklerin yüz hatlarında farklılıklar olabilir. Bu sebeple de işlemler farklı şekilde uygulanabilir. Örneğin, kadınlarda, dişler yüz ovaline uyum sağlamak zorundadır. Kadınlarda daha yuvarlak ve oval şekilli dişer olurken, erkeklerde diş şekilleri kare ya da dikdörtgen formunda olmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Gülüş tasarımı uygulaması sırasında, dişler, dişetleri, dudak ve yanak dokularında çalışmalar yapılır. Kişi öncelikli olarak dişinizin ne kadar görünmesini istiyor sorusunu yanıtını doktoruna vermelidir. Konuşma ve gülüş olarak değerlendirilen bu konu için, gerekirse diş eti yukarıya alınır dudaklar çok inceyse cilt dolgularıyla biraz kalınlaştırılır. Botox ile dudak üstü ince çizgileri ve kasları düzenlenir. Daha sonra dişler renk , biçim ve form olarak tekrar tasarlanır. Tabi bütün bu işlemlerin kişinin yüz hatları göz önünde bulundurularak yapılmasında fayda vardır. Gülüş tasarımı sırasında bazen sadece porselen dolgular kullanılır. Fakat gerekli olan durumlarda, Zirkonyum , Lamina gibi Protetik uygulamalar kullanılarak da istenen estetik sağlanabilir.

Herkes Gülüş Tasarımı Yaptırabilir mi ?

İsteyen herkes gülüş tasarımı yaptırabilir. Bu işlem için bir yaş sınırlaması yoktur. Yapılan implant uygulamaları ile, ağzında hiç diş olmayan kişilerde bile muhteşem sonuçlar elde edilebilir.

gulus_tasarimi_nasil_yapilir

Gülüş Tasarımı Sonrası İstenilen Gülüş elde Edilebiliyor mu ?

Her insanın bir iskelet ve ağız-diş yapısı vardır. Gülüş tasarımı mucize değişimler yaratamaz. Ama kişinin işlem yapılmadan önceki gülüşünden çok daha hoş bir gülüşe sahip olabileceği de kesin.

Gülüş Tasarımı Doğal Görünür mü ?

Gülüş tasarımında en çok önem verilen konu doğallıktır. Eğer insanlar birinin yüzüne bakıp da ne güzel dişler yaptırmışsın derse, burada doğallıktan söz etmek mümkün olmaz. Gülüş tasarımı ile insanların en kadar güzel gülüyorsun, sen de bir değişiklik var sözünü söylemesini sağlanmalıdır. Gülüşün bir bütün olarak değerlendirilmesi ve hastaların da bu konuda bilinçlendirilmesi önemli bir konudur.

Gülüş Tasarımı Kaç Seansta Yapılır ?

İstediğiniz gülüşe sahip olmak için 7-8 seanslık bir sürede tedavi olmanız gerekmekte. Tedavi planlaması en başta yapılamadığı için, 3 hafta ile 6 hafta arasında bir süreyi sabır içerisinde tamamlamanız gerekmekte. 6. ayda ise mutlaka bir kontrol tedavisi yaptırmanız gerekmekte.

gulus_tasarimi_kac_para

Gülüş Tasarımı Kaç Para

Gülüş tasarımı işleminin maliyet, yapılan işleme ve tedaviye göre değişmektedir. Örneğin bazı kişilerde sadece diş beyazlatma ile gülüş estetiği sağlanabilmektedir. Ve bu işlemin maliyeti oldukça düşüktür. Fakat kişinin komplike tedaviye ihtiyacı var ise ve o şekilde gülüş tasarımı sağlanabilecekse bu komplike tedavinin maliyeti oldukça yüksektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gülüş Tasarımı Nedir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3620
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1568

Sponsor Bağlantılar