GÜZELLİĞİNİZİ PARMAKLARINIZA EMANET EDİN

Güzelliğin en büyük düşmanı, ciltte oluşan kırışıklıklardır. Düzenli bir cilt bakımı yapmanın yanısıra, kendi kendinize uygulayacağınız, bazı masaj teknikleri ile, güzelliğinize güzellik katmak elinizde. Üstelik de, masrafsız bir şekilde.
* Cilt masajına başlamadan önce, mutlaka, cildinizi temizleyin.
* Cildinize uyugn bir nemlendirici kremi elinize sürün. Elinizdeki kremi önce boynunuza ve etrafına yuvarlak hareketlerle masaj yaparak yayın.
* Çeneden başlayarak, şakaklara doğru masaj yapmaya başlayın. Hareketleriniz dairesel ve yukarı olmasına dikkat edin. Çene ve şakak bölgesine uygulayacağınız masajın süresi 3 dakika olmalıdır. İşaret ve orta parmaklarınızla dudak çevresine yarım daireler çizerek masaj yapın. 30 saniye kadar işlemi tekrarlayın.
Burun, yüzünüzün en yağlı bölgelerinden biridir. Burun bölgesindeki hücrelerin yenilenmesi ve nefes alması için dairesel ve hızlı hareketlerle masaj yapın. Masaj hareketinin aşağıdan yukarı doğru olmasına dikkat edin. 1 dakika masaj yapmak bu bölge için yeterlidir.
* Alın bölgesi, yağlı bir bölge olmasına rağmen, en erken kırışmaya başlayan bölgedir. Kırışık oluşumunu önlemek için, yukardan aşağıya, yatay çizgileri takip ederek 1 dakika masaj yapın.
* Göz kenarları, çok hasas bölge olduğundan dolayı, sadece işaret parmaklarınıza, bir miktar krem alıp, şakaktan buruna ve burundan şakaklara doğru inen daireler çizerek, çok hafif masaj yapın. Göz kenarında kalan fazla kremi, pamuk yardımıyla temizleyin.
Son olarak, tonik ile ıslattığınız pamuğuk ile, cildinizi ve boynunuzu silin.
cilt masajını, haftada 2 defa uygulamak yeterli olacaktır. eğer, düzenli bir şekilde uygularsanız, çok faydalı olacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GÜZELLİĞİNİZİ PARMAKLARINIZA EMANET EDİN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
8912
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1696

Sponsor Bağlantılar