GÜZELLİĞİNİZE GÜZELLİK KATACAK BESİNLER

Cilt güzelliğinden, sağlılklı yaşamaya kadar pek çok konuda beslenme önemli bir faktördür. Pek çok kişi cilt problemlerini, sağlıksız beslenmesine bağlıdır. Ama üzülmeyin, kolaylıkla temin edebileceğiniz, bazı yiyeceklerle, hem gençleşecek, hem de güzelliğinize güzellik katacaksınız.
* Öncelikle beslenme alışkanlığınızı değiştirin ve kalsiyum, magnezyum, demir, B vitaminleri, esansiyel yağ asitleri ve aminoasitler içeren besin gruplarına yönelin.

Yumurta, süt, tahıl ürünleri, balık ve sebzeler gibi besinler, cildin, saçların, tırnakların sağlığı ve estetik görünümü için ideal olan beslenme kaynağı besinlerdir.
* Ayrıca diş sağlığını ve güzelliğini korumak için de, şekersiz beslenmek dışında, bol miktarda florlu (çay, sardalya, ayçiçek yağı, tahıl ürünleri, yumurta, süt), kalsiyumlu, fosforlu ve selenyumlu besinler tüketmekte fayda var. Tatlılara çiğ sebze ve meyve ilave etmek de diş taşlarına karşı bir önlemdir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GÜZELLİĞİNİZE GÜZELLİK KATACAK BESİNLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3877
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1585

Sponsor Bağlantılar