GÜZELLİĞİNİZİN DÜŞMANLARI

Güzellik uğruna, bazı şeylerin dozunu kaçırmak, kötü durumlara sebep olabilir. Ya da yapmamanız gereken şeylerle, güzelliğinize gölge düşürebilirsiniz. Bu yazımızda, güzelliğin düşmanları olan, bazı konulardan bahsetmek istiyoruz.
1. TIRNAK YEMEK : Tırnakları ve tırnak etlerini yemek, o bölgede enfeksiyonlara ve şeytan tırnaklarının oluşmasına neden olur. Tırnak etlerinizi, nemlendirmek, tırnaklarınızı yemenizi engelleyecektir.
2. SAÇ RENGİNİZİ SIK SIK DEĞİŞTİRMEYİN : Sürekli, saç rengi değiştirmek, saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Sürekli saç boyatmak yerine, makyaj teknikleriyle, farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Saçlarınızın rengini değiştirmek için kararlıysanız, mutlaka uzmanlara başvurun ve en uygun tonları beraber belirleyin.
Saç renginizi açmak istiyorsanız, bu işlemi 6 haftada bir, saçınızın rengini 1-2 ton açtımanız, saçlarınızı yıpratmayacaktır.  Sç renginizi koyulaştırırken, daha az yıpranmaya sebep olursunuz. Çünkü, saçınızda koyu tonları denemek, doğal pigmentleri bozmadığı sürece, saçınıza zarar vermez. İstediğiniz tonun oturması için, normal boyaları dört haftada bir, bitkisel boyaları da üç haftada bir uygulayabilirsiniz.
3.GECE YATMADAN MAKYAJINIZI MUTLAKA TEMİZLEYİN : Göz makyajını temizlemeden uyumak, gözlerde şişliklere ve enfeksiyonlara neden olur. Ciltte kalan fondöten, cildin nefes alması konusunda sıkıntı yaratır. 
Tıkanan gözenekler yüzünüzde aknelere ve cildinizde matlığa sebep olur.
4. ÇOK FAZLA BRONZLAŞMAYIN : Güneşin yaydığı Ultraviyole A ışınları (güneşin zararlı ışınları) ciltte erken yaşlanmaya neden olur. Ayrıca bağışıklık sistemi zayıflar ve hastalıklara yenik düşer. Cilt, güneş ışınlarına tepkisini cilde rengini veren melanin üreterek, yani bronzlaşarak verir. Ancak bronzluğun yanığa dönüşmesi, ciltte su toplamalarına, lekelere, var olan benlerin zarar görmesine veya yeni benlerin oluşmasına, ciltte yaralar açılmasına ve tüm bunlardan kaynaklanan cilt kanserine neden olabilir.Bronzluğu seviyorsanız, zararlı ışınlara maruz kalmadan kozmetiğin bronz güzellik için yarattığı mucizelerden yani otobronzanlardan faydalanabilirsiniz. Fakat otobronzan kullanırken, nemlendiricilerin aksine, uygulama öncesi cildinizin kuru olmasına dikkat edin. Aksi takdirde istenmeyen lekeler ve renk dalgalanmalarıyla karşılaşabilirsiniz.
5. SAÇLARINIZI ÇOK YÜKSEK ISIDA KURUTMAYIN : Saç kurutma makinesiyle, maşayla veya saç düzleştiricileriyle (ya da saça şekil veren herhangi bir aparatla) saçları yüksek ısıda şekillendirmek saçın yanmasıyla beraber uçlarının kırılmasına, kurumasına, sönmesine ve matlaşmasına sebep olabilir.
 Fön makinenizi saçlarınıza çok yakın tutmamak koşuluyla, saçlarınızı orta ısıda kurutun. Saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız saç tutamlarınızın üzerinden makineyle defalarca geçerek onları yıpratmamaya, dalgalar yaratmak istiyorsanız maşayı saçınızda beş dakikadan uzun tutmaya özen gösterin.
6. DİŞLERİNİ BEYAZLATMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞMAYIN : Diş beyazlatma ürünkleri, dişin mine yapısını bozarak, dişlere zarar verir. Dişlerinize zarar vermeden beyazlatmak için, mutlaka, profesyonel yardım alın.
7. TESTIRLARI KULLANMAYIN: Tanıtım stantlarındaki testırları kullanmak, başta uçuk olmak üzere, pek çok enfeksiyona sebep olabilir.
8. SİVİLCELERİNİZİ SIKMAYIN : Normalde, 2-3 günde iyileşek bir sivilce, sıkıldığında 1 haftada iyileşir. O yüzden sivilcelerinizi sıkmayın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GÜZELLİĞİNİZİN DÜŞMANLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
6303
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1667

Sponsor Bağlantılar