Güzellik Salonu Felcine Dikkat!

Güzellik kadınlar için çok önemli bir kavram olsa da güzellikten çok daha önemli olan sağlıktır. Sağlık gittiği zaman güzelliğin de bir önemi kalmıyor. bunları neden mi söylüyorum. Güzellik uğruna sağlığınızdan olmayın diye elbette. Güzellik salonlarında kadınları felç tehlikesinin beklediği konusunda önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Özellikle de güzellik salonlarında saç yıkatmak konusunda çok dikkatli davranmanız gerekiyor.

Güzellik Salonu Felci Nedir?

guzellik_salonu_felci

Güzellik salonu felci tıbbi bir terim aslına bakarsanız. Güzellik salonu felci adını almasının nedeni de güzellik salonlarında saç yıkama işlemi sırsında baş gereğinden fazla geriye atıldığında kan dolaşımı duruyor ve beyin oksijensiz kalıyor. Ya da kafanızı arkaya yasladığınızda, omurga atardamarı kesebiliyor ve pıhtılaşma meydana geliyor. Bu da felci beraberinde getiriyor. Üstelik güzellik salonu felci geçiren dünyada pek çok kadın mevcut. Güzellik salonu felci ölüme kadar varabilecek ciddi bir rahatsızlık. Size Amerika’dan bir örnek vermek istiyorum bu konuda.

Elizabeth Smith Saç Yıkattıktan Sonra Güzellik Salonu Felci Geçirdi

guzellik_salonu_felci_nedir

Elizabeth Smith adındaki kadın güzellik salonuna giderek saçlarını yıkattı. Orada kaldığı süre sadece  dakika idi. 1 hafta sonra sol kolunda ve bacağında his kaybı olduğunu fark etti. Ama doktora gitmedi. 2. haftanın sonunda şiddetli bir felç geçirdi. Elizabeth Smith’in doktorları kadının güzellik salonunda saç yıkanması işlemi sırasında kafasının aldığı yanlış pozisyon nedeni ile felç geçirdiğini söylediler. Başını arkaya yasladığında omurga atardamarı keserek pıhtılaşmaya neden olmuş ve felç meydana gelmiş. Gördüğünüz gibi, güzellik salonu felci hemen saç yıkama işlemi sırasında meydana gelmeyebilir. Daha sonrası için de tedbirli olmak gerekir. Eğer siz de vücudunuzda normal gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünürseniz, mutlaka vakit kaybetmeden bir hekime başvurup gerekli muayene ve kontrollerinizi yaptırın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Güzellik Salonu Felcine Dikkat!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4722

Sponsor Bağlantılar