Hanımlar Süt Kutusundan El Çantası Yapıyoruz

Kadın 21 Ocak 2016

Geri dönüşüm fikirlerine bayılıyorum. Gerçekten de harika şeyler ortaya çıkabiliyor. Bu gün sizlere süt kutusundan el çantası yapmak konusunda harika bir fikir vereceğim. Özellikle de gece çantaları için hanımların dünya kadar para ödediğini ve bu çantaları neredeyse bir daha hiç kullanamadıklarını düşünürsek, sanırım bu fikir oldukça ekonomik olacak. Size önereceğim bu şık çantaları dilediğiniz renk ve desende tasarlayabilirsiniz. Bunu yaparken de kullanacağımız ana malzemelerden bir tanesi her gün çöpe attığımız süt kutusu olacak. Öncelikle malzeme listesini sayayım.

Süt Kutusundan El Çantası Yapımı İçin Malzemeler

sut_kutusundan_canta_yapimi

  • Süt kutusu,
  • Desenli bir kumaş parçası,
  • Bir parça en ince sünger elyaf,
  • Siyah kumaş şerit,
  • Düğme ve bir parça lastik,
  • İğne-iplik,
  • Tekstil tutkalı, fırça ve makas.

Süt Kutusundan El Çantası

sut_kutusundan_canta

Süt kutusunu dikdörtgen şekilde kesin. Süt kartonunu ince elyaf ve kumaşın arasına koyup, her tarafına tekstil tutkalı sürün. Elyafın kartona iyice yapışmasını sağlayın. tutkalın kuruması için bir süre kurutmaya bırakın. Kuruma işlemi bittikten sonra, kenarlardaki kumaş fazlalarını kesin. Tam ortadan ikiye katladığınız materyalin tek tarafını 6 numaralı görselde olduğu gibi oval şekilde kesin ve 7 numaralı görselde olduğu gibi katlayın. Katlamasını yaptığını bu şekilde, oval olan kısım çantanızın kapak kısmı olacak. Dilerseniz kapak kısmını kare veya farklı bir kısımda da kesebilirsiniz. Kenardaki iki açık kısmı elde dikerek çantanızın ana hatlarını oluşturun. Çantanın kenar kısımlarının hem daha sağlam olması ve hem de daha güzel görünmesi için siyah ince şeritleri tekstil tutkalıyla kenarlara yapıştırın . Yapıştırdığınız kısmı elinizle bastırın ve kumaşın sağlam bir şekilde yapışmasını sağlayın.  Çantanın oval olarak tasarlanan kapak kısmına düğme diktikten sonra, düğmenin hemen altına lastiği oval hale getirerek iki ucundan dikin: Çanta kullanılırken lastik çantanın etrafından geçirilecek ve düğmeye takılarak çanta kapanacak. Artık çantanız hazır. Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Hanımlar Süt Kutusundan El Çantası Yapıyoruz” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1879

Sponsor Bağlantılar