Havuç Suyunun Faydaları ve Zararları

Havuç Suyunun Faydaları ve Zararları
Havuç Suyunun Faydaları,Havuç Suyunun Yararları,Havuç Suyunun Zararları,Havuç Suyunun Saça Faydaları,Havuç Suyunun Göze Faydaları
Kış mevsiminde bol bol ve oldukça ekonomik fiyatalara bulabileceğimiz havuç, sağlık açısından da son derece önemli bir besin. Havuç, zengin vitamin ve mineral kaynağı olduğundan, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu, pek çok vitemin ve minerali karşılayabilmektedir. Havuç kadar havuç suyunun faydaları da pek çok uzman tarafından sürekli olarak hatırlatılmaktadır. Bu makalemizde sizlere, havuç suyunun faydaları nelerdir konusundan bahsetmek istiyoruz.

Havuç Suyunun Faydaları ve Zararları
Havuç Suyunun Faydaları ve Zararları

Havuç Suyunun Faydaları,Havuç Suyunun Yararları,Havuç Suyunun Saça Faydaları,Havuç Suyunun Göze Faydaları
* Karaciğer fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur.
*  Sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkileri vardır.
* İçeriğinde bol miktarda E vitamini bulunduğundan, kanser oluşumunu engellemeye yardımcıdır.
* Yaşlılığa bağlı olarak vücutta oluşan ağrıların ve sızılaarın azalmasını sağlar.
* Son derece iyi bir A vitamini kaynağıdır. İçerdiği A vitamini sayesinde, göz sağlığını olumlu etkiler ve görme gücünü artırır.
* Havuç ve havuç suyunun saça faydaları da kanıtlanmıştır. Özellikle kansızlığa bağlı saç dökülmelerinin önlenmesinde son derece faydalıdır.
* İçerdiği mineraller sayesinde kemik zayıflığını giderir. Kemik bozuklukları ve kemik erimesine karşı fayda sağlar.
* İçeriğinde bulunan potasyum ve bol posa sayesinde, yüksek tansiyona ve kolesterol yüksekliğine karşı savaşır.
* Safra kesesi rahasızlıkları ve karaciğer fonksiyonlarının yüksekliği için fayda sağlar. Karaciğerde yağlanmay azaltır.
* Cildin canlamasına ve güzelleşmesine yardım eder.
* Havuç bilinen en güçlü andioksidanlardan birisi olan beta karoten içerir. Bu madde hücre dejenerasyonunu önler. Yaşlanmayı yavaşlatır.
* Sızma zeytinyağı ve limon ile hazırlanarak tüketilen havuç salatası zihni açar ve hızlı öğrenmeyi sağlar.
* Havuç ve havuç suyu çok az kalori içerir. Bu sebeple zayıflamak isteyenler için iyi bir seçimdir. Ara öğünlerde 1-2 adet küçük havuç tüketilmesi veya suyunun içilmesi tokluk hissi verir ve diyetinizi destekler.
* Burada önemli bir hatırlatma da yapalım hemen.. Havuç suyunun faydalarından istifade etmek için içerisine 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı karıştırmak gerekir.
Havuç Suyunun Zararları ;
Sigara içen kişilerde havuç suyunun tüketilmesi kanser riskini artırır. Bu sebeple eğer sigara içiyorsanız havuç suyundan uzak durmanız çok daha iyi olacaktır.
Havuç suyunda bulunan beta karoten maddesinden dolayı, çok fazla tüketilmesi durumunda, cildinizde renk değişimleri meydana gelebilir.
Havuç Suyunun Faydaları,Havuç Suyunun Yararları,Havuç Suyunun Zararları,Havuç Suyunun Saça Faydaları,Havuç Suyunun Göze Faydaları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Havuç Suyunun Faydaları ve Zararları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar