HERBALİST PINAR ALACALIDAN SAĞLIK VE GÜZELLİK KÜRLERİ

Pınar Alacalı 14 Şubat 2010

Pınar alacalıdan, sağlık ve güzellik üzerine pek çok kür önerisi geldi. bu yazımızda, Herbalist Pınar alacalının önermiş olduğu kürlerden küçük bir derleme yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik.
SİVİLCELER  İÇİN : 1 adet kuru soğan ince ince doğranıp, tülbente sarılır. Sıkılarak, suyu çıkarılır. Çıkarılan soğan suyu, sivilceli bölgelere sürülür ve 2 saat beklendikten sonra, ılık su ile yıkanır.
CİLT LEKELERİ VE CİLTTE OLUŞAN KIZARIKLIKLAR İÇİN : 1 er tatlı kaşığı kudretnarı yağı ve kantaron yağı karıştırışıp, sabah ve akşam cilde düzenli olarak sürülürse, çok fayda sağlar.
ASTIM VE BRONŞİT İÇİN DOĞAL ŞURUP: 30 adet limonun suyunu sıkın. içine, 5 adet günlük, taze yumurta atıp, ya dolapta, ya da, ayazda 1 hafta bekletin. eğer, yumurta taze ise, 1 haftada dış kabuğu tamamen eriyecektir. 1 haftanın sonunda, karışımın içerisine, 250 gr nöbet şekeri karıştırın. Çocuklar için, sabahları aç karnına, 1 fincan, yetişkjinler için ise, yine sabahları aç karnına 1 çay bardağı için. akciğerleri temizler.
KAS ERİMESİ HASTALIĞI İÇİN :
gerekli malzemeler :
* 50 gr kırmızı toz ginseng,
*50 gr polen,
* 100 gr saf arısütü,
* 1 kg saf bal,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri karıştırın. Sabah ve akşam aç karnına, 1 tatlı kaşığı yiyin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“HERBALİST PINAR ALACALIDAN SAĞLIK VE GÜZELLİK KÜRLERİ” hakkında 0 yorum var