Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları ve Saç İçin Kullanım Şekilleri

Evde Saç Bakımı 28 Haziran 2017

Hindistan cevizi yağı doğal mucizelerden bir tanesi. Cilt bakımından tutun da vücuttan toksin atmaya, hafızayı güçlendirmekten tutun da saç bakımı yapmaya kadar pek çok fayda sağlar. Bu günkü makalemde sizlere Hindistan Cevizi yağı ile saç bakımından neler yapabilirsiniz, saç bakımına ne gibi katkıları vardır sorularının cevaplarını vereceğim.

? Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatmak İçin Maske

hindistan_cevizi_yagi_sac_bakimi

Hindistan cevizi yağı saçlara maske olarak uygulanabilir. Saçların nemli ve daha parlak kalmasını sağlar. Bunun için yapmanız gereken biraz Hindistan cevizi yağı ısıtıp saç derisini yakmayacak kadar sıcaklığa gelince saç köklerine masaj yaparak uygulanır. Bir süre saçlarda bekletilir. Daha sonra saçlar bitkisel Ersağ bir şampuan ile yıkanır. Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

?Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı Kremi

hindistan_cevizi_yagi_sac_kremi

Isıtılmış Hindistan cevizi yağı saçlara düzenli uygulandığında saç kremi etkisi yapar. Saçların kırılmasını önler ve saçı besleyerek saçların güçlenmesini sağlar. düzenli olarak saç kremi gibi uygulanabilir. Saçların kırılmasını engellerken aynı zamanda saç yapısını besler ve güçlendirir. Saçların daha yumuşak ve canlı kalmasını sağlar. ayrıca saçların kırılmasını engellere ve zamanla saçları onarır.

? Saç Dökülmesine Hindistan Cevizi Yağı

hindistan_cevizi_yagi_sac_dokulmesi

Hindistan cevizi yağının saç dökülmesini ve kelliği önlediği bilinmektedir. 1 kaşık limon suyu ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp hazırlanan karışım saçlara masaj yaparak uygulanır. Bir süre saçlarda bekletilir ve su ile durulanır. Bitkisel Ersağ  şampuanı da kullanılabilir.Ayrıca hindistan cevizi yağı saç diplerini de nemlendirdiği için kepek ve pullanma sorunu için de idealdir.

?  Saç Şekillendirme

hindistan_cevizi_yagi_sac_seillendirme

Hindistan cevizi yağı saç bakımı için son derece iyi ve doğal bir çözümdür. Saç şekillendirmede kimyasal ve koruyucu içeren saç şekillendirme ürünleri yerine rahatlıkla Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Saçlarınıza herhangi bir zarar vermediği gibi düzenli kullanımda saçlarınız da besler ve canlılık kazandırır.  Saçlarınızı canlandırmak ve beslemek için, hindistan cevizi yağı ve kınayı ısıtın. 25 dakika bekledikten sonra bitkisel Ersağ şampuan ile yıkayın. Uygulama düzenli yapıldıında saçlarınız daha parlak, daha sağlıklı ve daha canlı olacaktır.

? Saçların Tülermesini ve İncelmesini Önlemek İçin

hindistan_cevizi_yagi_sac_tulermesi

Hindistan cevizi yağı ve lavanta yağı karışımı ile saçlarınızdaki kuruluğu azaltabileceğiniz gibi, tülermesini ve incelmesini de önleyebilirsiniz.  Bunun için yapmanız gereken 1 kaşık Hindistan cevizi yağını E vitamini ile karıştırıp gece yatmadan önce saçlarınıza iyice yedirin. sabaha kadar bekletin. Ertesi gün ılık su ile yıkayın. Uygulamadan tam sonuç almak için haftada 2-3 kez tekrarlamanız gerekir. Bu işlem aynı zamanda saçların incelerek kopmasını da önler.

?9.) Hindistan Cevizi Yağı Saç Boyama: Beyaz saçlar

hindistan_cevizi_yagi_beyaz_saclra_icin

Saçların beyazlamasını önlemek için kullanılan en doğal yöntemlerden bir tanesi Hindistan Cevizi Yağıdır. Saça rengini veren hücrelerin onarılması için bulunmaz nimettir. Her hafta 2-3 defa saça maske şeklinde uygulanırsa düzenli kullanım sonucu saç rengini koyulaştırır.

? Saçları Temizler

ersag_hindistan_cevizi_yagi_sac_temizligi

Saçlarda da tıpkı ciltte olduğu gibi kir ve yağ birikir. Bu kir ve yağ da bakteriler için zemin hazırlar. Saç sağlığını korumak için bu kirin ve yağın temizlenmesi gerekir. Bunun için de en doğal ve en iyi yöntem kesinlikle Hindistan cevizi yağıdır. Yapmanız gereken şey, Papaya püresi ile Hindistan cevizi yağını karıştırıp masaj yaparak saçınıza uygulamak. 3 dakika bekleme süresinin sonunda bitkisel Ersağ şampuan ile yıkayınız.  Hindistan cevizi yağı içeren ve kimyasal içermeyen saç bakım ürünlerinin de düzenli olarak kullanılması önerilir. Ersağ ürünlerinde kesinlikle kimyasal ve zarar verici katkı maddesi bulunmamaktadır. Ersağ üyeliği için 0505 816 22 76 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları ve Saç İçin Kullanım Şekilleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar