HÜSEYİN ERMİŞTEN KEKEMELİK MACUNU

Dr Hüseyin Ermiş, Sağlık 04 Temmuz 2010

KEKEMLİK MACUNU

KEKEMELİK NEDİR?

Akıcı konuşmada ritim ve zamanlama büyük önem taşır. Hız, vurgulama ve doğru yerde duraklamalar açısından farklılıklar olsa da akıcı konuşmada sözcükler ve sözcük grupları kendiliğinden akar. Akıcılıkta ortaya çıkan bozukluklar, uygun olmayan duraklamalar, tekrarlar ve benzer problemler konuşmanın doğal akışını etkiler.
İşte ses, hece ve sözcüklerde uzatmalar, tekrarlar veya duraklamalarla ortaya çıkan konuşmanın akıcılığının bozulduğu bu durum “kekemelik” olarak adlandırılır.
KEKEMELİĞİN SEBEPLERİ ;
Kekemeliğin oluşmasına neden olduğu düşünülen dört faktör şöyledir: genetik( kekemelerin yaklaşık %60’ında aile bireylerinden birilerininde kekemelik hikayesi olduğu bilinmektedir.); çocuğun gelişimi ( diğer dil konuşma bozukluğu veya gelişimsel gerilik olan çocuklarda kekemelik gelişme riski daha fazladır.); nörofizyoloji (son yapılan araştırmalarda kekeleyen bireylerin dil konuşma işlemlenmesinin beyinde akıcı konuşanlara göre daha farklı bölgelerde olduğu bulunmuştur); ve aile dinamikleri ( yüksek beklentiler ve hızlı değişen yaşam koşulları kekemeliğe etki eder.)
Kekemelik bu faktörlerin bir yada birkaçının birlikte oluşmasıyla oluşabilir ve kekemeliğin farklı bireylerde farklı etkileri olabilir. Kekemeliği başlatan sebepler ile bunun devam ettiren ve ilerleten sebeplerin farklı olması olasıdır.
HÜSEYİN ERMİŞTEN KEKEMELİK MACUNU
Kanal 7  ekranlarında yayınlanmakta olan Serdemin Mutfağı programında kekemelik için şifalı macu tarifi veren Hüseyin ermiş, bazı kekemeliğin doğuşten, bazılarının ise sonradan korku sebebi ile ouştuğunu söyledi. burada tarifini vereceğimiz macun da, sonradan oluşan kekemelik için oldukça faydalı.
GEREKLİ MALZEMELER :
*2 çorba kaşığı mayıs papatyası (toz halinde),
*1 çorba kaşığı kuru nane (toz halinde),
*400 gr. bal,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu macundan  bir miktar işaret parmağıma alarak, dil altını ovalayarak masaj yapın.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“HÜSEYİN ERMİŞTEN KEKEMELİK MACUNU” hakkında 4 yorum var

 • zaman

  selam hocam siteniz çok faydalı site gercekten teşekür ederim hazırlıyanlara

 • ???

  kekemelik kürünü kullanıp faydasını gören varmı acaba?

 • yasemın cetın

  ben sıparıs verdım nısanlım ıcın o kucuk yasta korkudan olmus ama faydası olur mu bılemem şifa Allahtan derdi veren Rabbim dermanını da verır bunu kullanıp faydasını gören oldumu acaba ben hüseyın ermısı aradım o kendı hazırlıyo macunu gönderıyo burdakı malzemelerden daha fazlasını katıyo sanırım cunku 60 tl ye sıpars verdım burdakı malzemeler o kadar para tutmuyo

 • özlem

  günde kaç kere yapılacak bu kur bilgisi olan varmı

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar