İlk Defa Topuklu Ayakkabı Giyecekler İçin Öneriler

ayakkabi, Kadın 21 Ocak 2017

Her yeni başlangıç zordur. Özellikle de ilk defa topuklu ayakkabı giymek.Ama üzülmeyin çaresi de yok değildir. Topuklu ayakkabı giymenin de bazı püf noktaları ve. Bu gün sizlere ilk defa topuklu ayakkabı giyenler için harika püf noktaları önereceğim. Bu püf noktalar sayesinde topuklu ayakkabı giymeye kolaca alışabilecek ve topuklu ayakkabılarınızla rahatça, kendinize güvenir şekilde yürüyebileceksiniz.

Topuk Şekli Önemli

topuklu_ayakkabi

İlk defa topuklu ayakkabı giyecekler için topuk şekli çok önemlidir. Bunun için kalem topuk gibi ince topuklu ayakkabılar yerine, orta kalınlıkta bir topuklu ayakkabı seçmeniz daha uygun olacaktır. Ayrıca ayakkabının ayağınıza tam oturduğundan ve her iki topuğun da eşit uzunlukta olduğundan emin olmanız gerekir.

Topuk Boyunu Kademeli Yükseltin

topuklu_ayakkabi_giymek

İlk defa topuklu ayakkabı giyecekler için bir diğer önemli konu, topuk boyunun kademe kademe yükseltilmesidir. Daha önce hiç topuklu ayakkabı giymemiş iseniz 15 cm topuklu ayakkabı giyerek işe başlamayın.Bu kadar uzun topuk boyu sizin yürümenizi engellediği gibi, giyememiş olmanızdan dolayı da sizi topuklu ayakkabıdan ve modadan soğutacaktır. Sırf moda diye giyemeyeceğiniz topuklu ayakkabıyı almaya gerek yok.  Öncelikle 5 cm topuklu ayakkabı ile başlayın. Bu topuk boyu ile rahatça yürüyebildiğinize kanaat getirdikten sonra, topuk boyunu biraz daha artırabilirsiniz.

Evde Topuklu Ayakkabı Giyme Alıştırması Yapın

evde_topuklu_ayakkabi_giymek

Topuklu ayakkabı her ne kadar modanın en önemli unsuru olsa da asıl kadınların sevdiği bir tarz olmasından dolayı bu kadar revaçta. Siz de ilk defa topuklu ayakkabı giyecekseniz, aldığınız topuklu ayakkabıyı mutlaka evde giyerek alıştırma yapın. Evde yemek yaparken veya ufak tefek işlerinizi hallederken topuklu ayakkabılarınız ayağınızda olsun. Bu sayede topuklu ayakkabıyla yürümeyi daha kolay öğrenebilirsiniz. Ayaklarınız yorulduğunda ayakkabıları çıkarıp ayaklarınızı dinlendirin.

Topuklu ayakkabınızı Normal Ayak Numaranızdan Yarım Boy Büyük Alın

topuklu_ayakkabi_giymenin_puf_noktalari

Eğer sürekli, spor ayakkabı, babet ya da düz ayakkabı giyiyorsanız ayağınızın genişlemiş olma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle normal ayak numaranızda yarım numara büyük alacağınız topuklu ayakkabı ayaklarınızın daha rahat etmesini sağlar.

Ayaklarınıza E Vitaminli Krem İle Masaj Yapın

topuklu_ayakkabi_giymenin_kolay_yollari

Topuklu ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınıza E Vitamini takviyeli krem ile masaj yapın. Bu sayede cildiniz nemleneceği için, olası bir ayak burkulmasına karşı önlem almış olursunuz. aynı zamanda ince çorap giymeniz cildinizin tahriş olmaması açısından çok önemlidir.

Yanınızda Mutlaka Düz ayakkabı Bulundurun

ilk_defa_topuklu_ayakkabi_giyecekler_icin

Topuklu ayakkabı giydiğinizde mutlaka yanınızda babet, spor ayakkabı ya da düz ayakkabı bulundurun. Ayaklarınızda ağrı ya da şişlik hissettiğinizde çok işinize yarayacaktır. Topuklu ayakkabıyı ilk defa giyenler için bir diğer önerim de, haftada 1-2 kez topuklu ayakkabı giyilmesidir. Topuklu ayakkabı giydiğinizde dik yürüyün ve duruşunuza güvenin. Biraz sabır ve azimle siz de tıpkı tüm diğer kadınlar gibi, topuklu ayakkabıyı daha kolay giyebilecek duruma geleceksiniz. Sonuçta hiç bir kadın topuklu ayakkabı giymeyi bilerek doğmadı.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İlk Defa Topuklu Ayakkabı Giyecekler İçin Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1909

Sponsor Bağlantılar