İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapmalı ?

İş görüşmesine gideceğiniz zaman ister istemez heyecanlı olursunuz ve ne yapacağınıza nasıl giyineceğinize, makyajınızın nasıl olması gerektiğine bir türlü karar veremezsiniz. İş görüşmesindeki en önemli kriterlerden bir tanesi vizyon yani dış görünümdür. Dış görünümün mimarı da elbette ki makyajdır. Şimdi karar verme zamanı. İş görüşmesine giderken, nasıl makyaj yapılmalı. Kırmızı ruj kullanmalı mı ? yoksa daha hafif ve var ile yok arası bir makyaj mı yapmalı ? Makyaj ile tamamladığınız dış görünüşünüz, emin olun insan kaynakları uzmanını yakından ilgilendiriyor. Sizin dış görüntünüze bakarak sizinle ilgili pek çok yargıya varacaklardır. Belki hoşunuza gitmeyecek ama, onların işi bu zaten.

is_gorusmesine_giderken_makyaj_nasil_olmali

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapmalı ?

İş görüşmelerinde makyaj önemlidir demiştik. Örneğin bir bankada işe girmek için görüşmeye gidecekseniz, kırmızı ruj kullanmanızı önermeyiz. Ama daha prezantabl iş pozisyonu için görüşmeye gidecekseniz elbetteki rahatlıkla kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz.

is_gorusmesine_giderken_makyaj

İş görüşmesine gitmeden önce mutlaka şirketle ilgili araştırma yapın. Kurumsal görüşmelerde sade ve basit bir makyaj çok yerinde olacaktır. Yani doğal makyaj yapmanız gerekir. Renkli bir nemlendirici ya da BB krem ile cildinizi pürüzsüz hale getirin. Maskara ve renkli bir dudak parlatıcısı ile makyajınızı bitirin. Eğer moda evi veya moda dergisi gibi yaratıcılık gerektiren bir yere iş görüşmesine gidiyorsanız, makyajınız daha renkli olabilir. Trendleri de göz önüne alarak güzel bir makyaj yapmalısınız. Bordo dudaklar, ıslak görünüme sahip bir ten ve hacimli kirpikler. Emin olun bu görüntünüz çok hoş karşılanacaktır.

is_gorusmesine_giderken_nasil_makyaj_yapilmali

İnsanlar üzerindeki en güzel etkiyi berrak ve pırıl pırıl bir cilt bırakır. Az makyaj ve özgüvenli bir duruş tüm patronlar için olumlu bir ilk izlenimdir. Boya küpünden çıkmış gibi görünmeniz kadar itici bir durum olamaz.

is_gorusmesine_giderken_nasil_makyaj_yapmak_gerekir

Makyaj kadar bakımlı eller de iş görüşmelerinde önemlidir. Ama sakın kırmızı ya da neon renklerde bir oje sürüp iş görüşmesine gitmeyin. Daha natürel renkleri tercih edin. Tabi tırnaklarınıza da dikkat edin. Upuzun ve sivri tırnakla hiç de hoş karşılanmayacaktır. Manikürlü, temiz ve pastel renkli ojelerle boyanmış tırnaklar sizin için iyi bir izlenim olacaktır. İş Görüşmesine gitmeden önce daha önce hiç denemediğiniz bir makyaj stilini asla denemeyin. Her zaman yaptığınız klasik makyaj en iyi seçim olacaktır.

İş Görüşmesine Giderken Adım Adım Makyaj

Tırnak Uzatmanın Kolay Yolu

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İş Görüşmesine Giderken Nasıl Makyaj Yapmalı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4372
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1905
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1614

Sponsor Bağlantılar