Islak Makyaj Modası İle Doğallığı Yakalayın!

Bu yılın makyaj modasında öyle bir uygulama var ki, eminim sizin de çok hoşunuza gidecek. Son dönemlerde hep gölge makyaj moda oldu. Gölge makyajı bu yılın gözde makyaj stillerinden olsa da onun tahtını sallayacak başka bir makyaj uygulaması gölge makyaja rakip oldu. Islak Makyaj. Islak makyaj adından da anlaşılabileceği gibi ıslak bir görünümün yanı sıra doğal bir görümüne kavuşmanızı sağlayacak. Bu gün sizlere ıslak makyajın püf noktaları konusunda bilgiler vereceğim.

islak_makyaj

Sezonun en gözde makyaj uygulaması olacak olan ıslak makyajın bilinen diğer adı Strobing. Strobing ile  yüzün bazı bölgelerini öne çıkarıp, bu bölgelerde ıslak bir görünüm sağlanıyor. Uygulama, normalde ışık yansıdığında en çok öne çıkan bölgeler olan elmacık kemiklerinin üstü, kaş altı ve burun üstüne yapılıyor.

islak_makyaj_modasi

Strobin/ıslak makyaj uygulamanın amacı, doğal bir görünüm elde etmek. Bu sebeple de abartılı makyajla birlikte kullanılmıyor.2016 sezonunda en çok kullanılacak makyaj uygulamasının en iyi yanı ise, strobing uygulaması için yeni makyaj malzemelerine gereksinim duymayacak olmanız. Çünkü yeni çıkan her makyaj uygulaması için genellikle yeni makyaj ürünleri almanız gerekiyor. Strobing uygulaması bu nedenle ekonomik de .

islak_makyaj_yapilisi

Islak makyaj uygulaması aynı zamanda son derece de kolay bir uygulama. Strobing için aydınlatıcı olarak bilinen parlak bazlı ürünlerin kullanılması gerektiği söylense de, ışıltılı beyaz far ve nemlendirici kremlerle de aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

islak_makyaj_yapmanin_puf_noktalari

Pratik bir uygulama için, nohut büyüklüğünde nemlendirici ve parlaklığı dilediğiniz miktarda olacak şekilde ışıltılı toz beyaz farı, elinizin üst kısmında karıştırın. Daha sonra, parmak uçlarınızla kaş kemiği, elmacık kemiği, burun üstü ve eğer vurgulamak istiyorsanız çene bölgesine uygulayın.

islak_makyaj_yapmanin_yontemleri

Islak görünümlü makyajın/strobing uygulamasının üç önemli püf noktası var. Bu noktalardan ilki normalde yüze ışık vurduğu zaman daha aydınlık görünen yerlere uygulama yapmak.
2. püf nokta; tüm makyaj bittikten sonra uygulamanız gerektiği. Aksi takdirde elde etmeye çalıştığınız ıslak görünümü diğer makyaj ürünleri ile kapatabilirsiniz.
3. püf nokta ise makyajınızda kullandığınız diğer ürünlerin mat olması gerekiyor. Yüzdeki tek parlaklık ıslak görünüm için uygulama yaptığınız bölgelerin olması.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Islak Makyaj Modası İle Doğallığı Yakalayın!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3608
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1567

Sponsor Bağlantılar