Kadınlar Erkek Gibi Dolaşacak;Maskülen Tarz 2017’nin En Trend Modası

Moda 05 Nisan 2017

Maskülen tarz aslında sık sık gündeme gelen bir tarz, ama 2017 yılında kadınlar adeta erkek gibi gezecek ve Maskülen tarz zirve yapacak. Üstelik yıllardır modasını hiç yitirmeyen maskülen tarz, artık kadınların gardırobunda uzun süre kalıcı olarak yerini alacak gibi görünüyor.

2017_maskulen_modasi

Fransızcada masculin, Almancada maskulin, İngilizcede masculine olarak tabir ettiği, Türkçede ise maskülen olarak adlanddırılan bu tarzın anlamı erkek izlenimi veren demek. 2017 yılının özellikle bahar aylarında kadınların  bir numaralı gözdesi olacak olan maskülen tarz 1990’lı yıllarda özellikle pop şarkıcıların gözdesi olmasıyla moda haline gelmiş bir akım olarak karşımıza çıkıyor.

2017_maskulen_stili_modasi

Aslına bakarsanız 1990’lı yıllarda moda olduğu halde pek çok kimse tarafından benimsenmemiş bir moda akımıdır. Fakat 2000’li yıllarda maskülen tarzı deneyip de vazgeçemeyen kadınların sayısı da oldukça yüksek bir oran olarak karşımıza çıkıyor. 2013 yılına kadar etkisini kaybetmeye başlayan maskülen tarzı bu yılın ardında dünyada çığ gibi büyüyen bir moda akımı olarak tekrar karşımıza çıktı ve uzun sürede zirvede kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

2017_maskulen_stili_trendi
Peki maskülen tarzı denilen şey nedir? Kadınların kumaş pantolon üzerine gömlek ve ceket giyip, hatta kravat takarak erkeksi bir görünüme kavuşmasıdır. Zaten yukarıda da belirttiğim gibi, maskülen kelimesinin anlamı, erkek gibi görünen demek. Salaş gömlekler, ıslak görünümlü geriye taranmış jöleli kısa saçlar, oxford ayakkabılar maskülen tarzın en belirgin parçaları arasında yer alıyor.

maskulen_stili_trendi

Maskülen tarzın kombin işi de son derece kolay üstelik. Sezon trend kama tam bir erkeksi görünüm istiyorsanız, topuklu ayakkabı yerine kösele, oxford, loafer tarzı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Yine de tamamen androjen bir imaj yerine takacağınız aksesuarlar ve giyeceğiniz ayakkabı ile dişiliğinizi öne çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kadınlar Erkek Gibi Dolaşacak;Maskülen Tarz 2017’nin En Trend Modası” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar