Kalıcı Dövmeyi Sildirmek Mümkün mü?

Son zamanlarda insanlar dövme yaptırma işine iyice kendisini kaptırdı. Ufak ya da kocaman dövmeleri pek çok insanda görmek mümkün. Özellikle genç nesil arasında çok yaygın olan kalıcı dövme, iyi düşünülerek yaptırılması gereken bir işlem. Sonrasında yaptırdığı dövmeyi beğenmeyen veya yaptırdığına pişman olan kişiler kalıcı dövmeyi sildirmek için arayış içine giriyorlar. Peki kalıcı dövmeyi sildirmek mümkün müdür? Dövmeyi sildirmek için ne yapmak gerekir?

Kalıcı Dövme Nasıl Silinir ?

kalici_dovme_sildirme

Dövme silme işlemi, kısa lazer ışınlarıyla, dövme yapılmış olan bölgeye atışlar uygulamak sureti ile yapılır. Dövme üzerine verilen kısa ve güçlü ışınlar, sadece dövme yapılan yerdeki boyayı hedef alarak o alana atışlar yapar. Çevre deriye kesinlikle zarar vermez. Işın verilmesi ile birlikte parçalara ayrılan renk pigmentleri, vücudun savunma mekanizmasıyla dışarıya atılır. vücuttan dövmenin temizlenmesi için, dövme silme işleminin 1 ay arayla yapılmadı gerekmektedir. Dövmenin tamamen silinmesi dövme yapılırken kullanılan boyanın cinsine ve kalitesine bağlıdır.

Hangi Dövmeler Kolay Silinir ? /Kalıcı Dövmeyi Tamamen Sildirmek Mümkün mü

kalici_dovme_silinirmi

Kalıcı dövmenin vücuttan tamamen silinmesi, dövme sırsında kullanılan boyanın rengine ve kalitesine göre değişir. Mesela siyah, mavi, kahverengi, gri, kırmızı, turuncu ve mor gibi koyu renkli dövmeler tüm ışık dalga boylarını daha iyi emeceği için daha kolay silinir. Fakat, açık mavi ve yeşil dövmelerin de farklı dalga boylarıyla çıkarılması mümkün olabilmektedir. Turkuaz ve yeşil renkli boyalarda içerdiği pigmente oranına göre başarı yüzdesi de değişkenlik gösterir. Sarı renkli boyalar, dalga boyu daha uzun olan ışıkları yansıtma eğilimindedir ve bu nedenle silinmeleri daha zor olur. Yeşil ve sarı renkli dövmelerde lazer işlemine ek olarak cerrahi yöntem de kullanılması gerekebilir. Genel olarak koyu renkli dövmeler, açık renk dövmelere göre daha kolay siliniyor ve içerdiği boya ne kadar fazla olursa tedavi seanslarının sayısı da o kadar fazla oluyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kalıcı Dövmeyi Sildirmek Mümkün mü?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
8911
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1696

Sponsor Bağlantılar