Karizmanıza Karizma Katacak 10 Basit Davranış

Günce/Aktuel, Kadın 16 Aralık 2015

Sevgili erkek okurlarımız. Bu günkü makalemi sizlere ithafen yazıyorum. Dogadansifaya.com olarak hemen hemen her konuda sizleri bilgilendirmek ve sizlerle faydalı paylaşımlarda bulunmak istiyorum. Bu günkü makalemi de karizmatik erkekler üzerine hazırladım. Her erkek karizmatik değildir. Ama bu karizmatik bir erkek olmayacağınız anlamına gelmiyor. Kadınlar karizması olan erkeklere daha fazla ilgi gösterir. Bu her zaman böyledir. Ama karizmatik olacağım diye işi maçoluğa dökmeye de gerek yok öyle değil mi ? Karizma olmak için ille de çok yakışıklı bir erkek olmanıza gerek yok. Eğer doğru davranışları sergileyebilirseniz, çok yakışıklı olup da karizması olmayan bir erkeklerden çok daha fazla ilgi ve hayranlık uyandırmanın mümkün.  İşte bu günkü makalemizde karizmatik olmanın püf noktaları nelerdir konusu ile bu duruma açıklık getireceğiz.

Bakışlarınıza Derin Anlamlar Yükleyin

anlamlı_ve_derin_bakislar

Hiç kimse bön bön veya karşısındakini yiyecekmiş gibi bakan kişilerden hoşlanmaz. Özellikle de kadınlar bu tür erkeklerden nefret ederler. Eğer karizmatik olmak istiyorsanız bakışlarınıza anlam yükleyin. Boş boş bakmayı bir kenara bırakın ve daha anlamlı bakmaya başlayın.

Anlamlı ve İçten Cümleler Kurun

cok_konusan_erkekler

Ne kadar yakışıklı ve fiziksel açıdan çekici olursanız olun eğer konuşmayı bilmiyorsanız ve patavatsız cümleler kuruyorsanız kesinlikle şansınız olmadığını bilin. Evet kadınlar için dış görünüş önemlidir, ama samimiyetsiz anlamsız cümleler kadınların anında sizden uzaklaşmasını sağlar. Bu sebeple de konuşmalarınızda samimi olun ve anlamsız konuşmalardan uzak durun.

Kısık ve Etkili Bir Ses İle Konuşun

karizma_erkekler

Kısık ve net bir ses tonu sadece kadınları değil, sosyal hayatta görüştüğünüz herkesi etkiler ve insanların sizi can kulağı ile dinlemesini sağlar. Unutmayın ki, hiç kimse bangır bangır bağıran ve tüm konuşmasını çevredeki insanlara naklen yayın yapan bir insanlar bir araya gelmek istemez.

Giyim Tarzınızı Değiştirin

karizmatik_giyinen_erkekler

Günümüzde artık giyim tarzı oldukça değişti. Eski klasik kumaş pantolonlar ve takım elbiseler neredeyse tarih oldu. Siz de kendi yaşınıza uygun bir giyim tarzı edinin. giyim konusunda şık bir çizginiz olması karizmatik görünmeniz açısından son derece etkili olacaktır.

Zekanızı Kullanın

zeki_erkekler

Her insan kendine ve yaşadığı koşullara göre zekidir. Siz de zekanızı en üst düzeyde kullanmaya gayret edin. Bu konuda size en büyük yardımcı kitaplar olacaktır. Kelime haznenizi geliştirin. Ve farklı sosyal etkinliklere katılın. Bilmediğiniz konularda olur olmaz yorum yapıp aptal durumuna düşmeyin. ama bilmediğinizi de araştırıp öğrenin.

Dış Görünüşünüze Özen Gösterin

guzel_giyinen_erkekler

Vizyon dediğimiz dış görünüş hayatımızın her alanında ilk dikkat edilen konudur. İnsanlar önyargılı olduğu için sizi dış görünüşüne göre değerlendirir. Saçınız sakalınız da bakımlı ve hoş görünmeli. Siz de dış görünüşünüze özen göstererek ilk olumsuz önyargıyı kırın. Bu saye de insanların sizin dış görünüşünüze bakarak karizmatik olduğunuzu düşünmesini sağlayın.

Karizmanızın Farkında Olun

karizmatik_erkek_olmanin_puf_noktalari

Evet belki çok karizmatik bir erkeksiniz ama, eğer siz bunun farkında değilseniz bir anlamı yok. Öncelikle siz kendi karizmanızın farkında olun. Bunu yparken de işi asla ukalalık boyutuna getirmeyin. Ukala insanları hiç kise yanında istenmez unutmayın.

Bilinçli ve Akılcı Davranın

akilli_erkekler

Davranışlarınız bilinçli ve akıllı olur ise, karizmanızı pekiştirecektir. Bu sebeple de boş düşüncelerden ve patavatsız davranışlardan uzak durun.

Çocuksu Tavırlar Sergilemeyin

cocuksu_erkekler

Kadınlar her ne kadar yaradılıştan annelik iç güdüsüne sahip olasalar da karşısında çocuk gibi davranan bir erkeğe dadılık yapmak istemezler. Bu sebeple çocuksu davranışlardan uzak durun ve karizmayı çizdirmeyin.

Öfkenizi Kontrol Altına Alarak

ofkeli_erkekler

Ne kadar yakışıklı ve karizmatik olursanız olun eğer öfkenizi kontrol altına alamıyorsanız ve üstelik bunu da karşınızdaki insana yansıtıyorsanız karizma da yakışıklılık da hiç bir anlam ifade etmez. Hiç kimse kendisine bağırıp çağıran ve öfke kusan bir insanla beraber olmak istemez. Bu durum iş hayatınızda, sosyal ilişkilerinizde ve özel ilişkinizde kesinlikle intiharla eşdeğerdir. Öfkenizi kontrol altına alamazsanız yalnız kalmayı da göze almanız gerekir. Benden söylemesi..

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Karizmanıza Karizma Katacak 10 Basit Davranış” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2103
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1878

Sponsor Bağlantılar