Karşınızdakinin Yalan Söylediğini anlamanın 8 yolu

Günce/Aktuel 03 Nisan 2017

Yalan söylemek hayatımızın değişmez parçalarından bir tanesi sanırım. Ben hiç hayatım boyunca yalan söylemedim diyen dahi yalan söylemiş olur. Kimisi anı kurtarmak için yalan söyler kimisi kendisini ya da sevdiği birisini kurtarmak için yalan söyler. Ama illaki söyler. Kimisi de patolojik yalancıdır. Her söylediği yalandır. Doğruyu söylemeyi bir türlü beceremez. Peki kişinin yalan söylediği anlaşılabilir mi? Elbette anlaşılır. Yalan söyleyen kişiyi beden dilinden kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu gün sizlere yalan söyleyen kişinin beden dili hakkında bilgiler sunacağım.

Bakışlar

yalan_soylemek

Yalan söyleyen insanlar bilinenin aksine göz kontağı kurarlar. Gözleri başka bir noktaya sabitleyip bakmak anıları gözden geçirmektir. Oysa ki yalancıların anıları yoktur. Üzgün olduğunu ifade eden insanların alın ve göz çevrelerinde çizgiler oluşuyorsa gerçekten üzgün olduklarını anlayabilirsiniz. Tabi karşınızdaki kişide botoks yoksa. Eğer geçek bir gülme söz konusu ise göz çevreleri kırışır. Sahte gülüşlerde göz çevresinde kırışıklık olmaz.

Yalan Söyleyen Kişiye Gününü Tersten Anlattırın

yalan_soyleyen_insan

Bir kişi eğer, gününü tersten anlatırken kafası karışıyorsa yalan söylüyor demektir. Yani anılardan faydalanarak değil ezberden konuşuyordur. Yalancılar tersten ezber yapmayı genellikle unuturlar.

Burun Meselesi

yalan_soyleyen_insani_anlamak

Yalan söyleyen kişilerin burunlarıyla oynaması çok bilinen bir gerçektir. Özellikle erkekler yalan söylerken burunlarında hassaslaşan dokular nedeniyle burunları kaşınır.

Ağız Hareketleri

yalan_soyleyen_insanlarin_mimikleri

Eğer karşınızdaki insan konuşurken dudağını aşağıya doğru büküyorsa, emin olun ki, söylediği şeye kendisi dahi inanmıyordur. Ağzın yukarıya doğru bir tik hareketi sergilemesi ise, karşı tarafın küçümsendiğini gösterir.

Eller/Kollar

yalan_soyleyen_insan_nasil_anlasilir

Karşınızdaki kişi konuşmadan sonra ellerini oğuşturmaya başlıyorsa, söylediği şeye kendisini ikna etme çabası içindedir. Yalan söyleyen insanların elleri, istemsiz bir şekilde ensesine ya da bacaklarına gider. Bu durum kişinin bir şeylerden güç almak istemesinden kaynaklanıyor olabilir.

Yüz İfadesine Dikkat

yalan_soyleyen_insanlarin_yuz_ifadesi

Asimetrik yüz ifadeleri, o duygunun aslında yaşanmadığını gösterir. Ağız mutsuz görünürken, gözler mutlu kalabilir örneğin. Bir kişi bir şeye bir saniyeden fazla şaşırıyorsa, aslında duyduğu şeyi önceden biliyordur. Ama size şaşırmış numarası yapıyordur. Gerçek bir aşkınlık ifadesi yüzde en fazla 1 saniye belirir.

Sorular ve Yanıtlar

birinin_yalan_soyledigini_anlamanin_yollari

Herkesin suçluyu bildiği bir ortamda olduğunuzu düşünün. Toplum içinde suçlu kim diye sorduğunuzda kişiler birbirinin yüzüne bakarken kimin yüzüne bakılmıyorsa suçlu o dur. Yavaş ve yumuşak konuşması, aşırı endişe ve hüzün göstermesi bu sebeptendir.

Duygularını Şova Dönüştürüyorsa

birinin_yalan_soyledigi_nasil_anlasilir

Gerçek anlamda sinirlenen bir insan duygularını eş zamanlı  olarak gösterir. Ses yükseltme ardından masaya yumruklar geliyorsa bu sahte bir sinirlenmedir ve şov yaparak karşısındakini sindirmekten başka bir amacı yoktur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Karşınızdakinin Yalan Söylediğini anlamanın 8 yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2148

Sponsor Bağlantılar