Kaş Şekillerinin Anlamları

Kaş şekillerinin de bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz. İnsanların yüzünde farklı ifadelere karşılık geldiğini ve sadece kaş şeklini değiştirmek ile bambaşka bir ifadeye kavuşableceğinizi. Kaşların ne şekilde olduğu yüzünüzün ifadesinden tutun da gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını değiştirecek kadar önemlidir. Bu sebeple de yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışacak olan kaş şeklini tercih etmeniz gerekir. Kaşlarınızın ne şekilde olması gerektiğine karar verirken, elinize bir kalem alın. Burun deliklerinizden bir tanesinin yan tarafına, kalem yüzünüze dik olacak şekilde tutun. Kalem ucunun gösterdiği yer kaş için en uygun başlangıç noktası olacaktır. Kaşın başlangıç noktasını bulduktan sonra, bitiş noktasını bulmaya sıra geldi. Elinizdeki kalemi oynatmadan, çapraz bir açı yaparak, kalemi şakağınıza yönlendirin. Burası da kaşın bitiş noktasını gösterecek sizlere. Bakılm kaş şekillerinin anlamları nelermiş..

Kaş Şekillerinin Yüze Verdiği Anlamlar

kas_sekilleri

Kaşa verilecek olan kavis de, başlangıç ve bitiş noktası arasında olursa, mükemmel kaş şeklini yakalamış olacaksınız. Kavisi sizin belirlediğiniz yerden verebilirsiniz. Eğer kaşlarınız ideal bitiş noktasından daha kısa ise, uygun renkli bir kaş kalemi le kaşlarınızı uzatmanızda hiç bir sakınca yok.

Gözleri Büyük Gösteren Kaş Şekilleri

  • Gözlerinizin daha büyük görünmesini ve göz çukurlarınızı gölgelenmesini sağlamak amacı ile kaş kıvrımlarını daha belirgin hale getirmeniz ve burnunuzun iki yanında çıkan kaşları almanız, istediğiniz sonucu size sağlayacaktır.

Kaş Şekillerinin Anlamları

kas_sekillerinin_anlamlari

  • Yay gibi görünen kavisli kaşlar, kadının daha alımlı ve çekici görünmesini sağlar.
  • Üçgen şeklinde görünen kaşlar, yüzünüze daha sert ve ciddi bir ifade verir.
  • Bakışlarınızın ve yüzünüzün sürpriz bir şeyler yapacakmışsınız gibi görünmesini ve daha cilveli bakmanızı sağlayacak olan kaş şekli ark biçimindeki kaşlardır.
  • Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatmanız bakışlarınızın ve yüzünüzün saf bir görüntü sergilemesine sebep olur.
  • Kaşlarınızı yüz tipinize göre şekillendirdikten sonra, kaşlarınızı bir kaş fırçası yardımı ile yukarıya doğru tarayın. Ardından çok fazla koyu olmayan bir kaş kalemi yardımı ile kaş hatlarınızı belirginleştirin.
  • Unutmayın ki, düzgün bir şekilde alınmış kaşlar yüzünüzü aydınlık göstereceği gibi, sizi de daha güzel ve daha çekici gösterir.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kaş Şekillerinin Anlamları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4421
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1906
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1615

Sponsor Bağlantılar