Kaybolan Akıllı Telefon Nasıl Bulunur ?

Günce/Aktuel 30 Nisan 2014

Merhaba sevgili okurlarım. Bu gün sizleri Akıllı Telefon Kayboldu,Kaybolan Akıllı Telefon İçin Ne Yapılmalı,Akıllı Telefon Kaybettim,Akıllı Telefon Kaybolursa,Akıllı Cep Telefonu Kaybolmadan Yapılması Gerekenler konularında sizleri bilgilendireceğiz. Günümüzde artık eski takoz telefonlar yerine teknoloji harikası akıllı cep telefonları ve tabletler kullanılmakta. Bu akıllı telefonları ve tabletleri adeta bir bilgisayar gibi kullanmak mümkün. Akıllı telefonlar ile ilgili en sık yaşanılan sorun, telefonun kaybedilmesi ve çalınması problemi.. Bu gibi kötü sürprizlerle karşılaşmamak için önceden alacaınız bir kaç önlem, akıllı telefonunuzu kolayca bulmanızı sağlar. Akıllı cep telefonunun kaybolmasına ve çalınmasına önlem olarak önceden telefonunuza kuracağınız bir kaç program çok işinize yarayacak..

Akıllı Telefon Kayboldu,Kaybolan Akıllı Telefon İçin Ne Yapılmalı,Akıllı Telefon Kaybettim,Akıllı Telefon Kaybolursa,Akıllı Cep Telefonu Kaybolmadan Yapılması Gerekenler

  • Andr.idd işletim sistemi ile çalışan bir cihaz kullanıyorsanız, Google Play’den Android Device Manager‘ı indirip kurmanız gerekiyor.
  • iCihaz kullanıyorsanız, Find My iPhone özelliğini kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz iCloud hesabını etkinleştirmeniz ve ilgili cihaza uygulamayı kurmanız gerekir. Eğer iCloud’u nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, makalemizda ihtiyaç duyduğunuz tüm detayları bulabilirsiniz.
  • Bu uygulamalar, telefonunuz veya tabletiniz kaybolduğunda, nerede olduğunu harita üzerinde göstermenin yanı sıra, cihazınızı uzaktan kilitleyebilmenizi ve içerisindeki tüm bilgileri silmenizi de mümkün kılıyor.kaybolan_akilli_telefon_tablet_nasil_bulunur
  • Mobil cihazınızın nerede olduğunu harita üzerinde görüyebilisiniz.Bu sayede, cihazınız çalındı mı yoksa gittiğiniz bir yerde mi unuttunuz kolaylıkla anlayabilirsiniz. Cihazınız hareket halinde mi değil mi kolaylıkla görebilirsiniz.
  • Şimdi önünüzde iki ihtimal var; birisi cihazınızı çaldı ya da buldu. Bunu anlamanın yolu ise basit; cihazınız telefon ise kendi numaranızı arayıp telefonu açan kişiye nerede buluşup cihazını geri alabileceğini sorablirsiniz.Bu durum cihazınızı iyi niyetli birisinin bulması durumunda geçerlidir. Eğer şahıs cihazınızı çalmış ise, muhtemelen aramanıza cevap vermeyecektir.

Kaybolan Tablet Nasıl Bulunur ?

  • Eğer kaybolan tablet ise, kendi Hangouts veya Facebook hesabına ileti gönderip aynı soruyu sorabilirsin. Eğer çağrın yanıtlanmazsa, harekete geçmenin vakti gelmiş demektir.
  • Hırsızın kim olduğunu bulmak için, iş işten geçmeden cihazınıza bir uygulama indirmeniz gerekiyor. iCihazın için ‘iCaughtU!‘, Andr.id işletim sistemi bulunan  cihazınız için ise ‘Hidden Eye‘ isimli uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bu uygulamalar, kilit ekranına yanlış parola girildiğinde, mobil cihazı açmak isteyen kişinin fotoğrafını çeker ve daha önceden belirlediğiniz e-posta adresine gönderir.İşte bu kadar kolay. Şimdi elinizde mobil cihazınızın nerede olduğu bilgisi ve çalan kişinin fotoğrafı var. Polisin işini bir hayli kolaylaştırdınız; şimdi 155’i arayıp bu bilgileri emniyet birimleri ile paylaşabilirsiniz.
  • Eğer cihazınızı geri almayı düşünümüyor iseniz, cihazı çalan veya kullanan kişinin hayatını bir film şeridi haline getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey,dünyanın en ünlü bulut depolama servislerinden Dropbox‘ı cihazınıza kurarak, uygulamaya çektiğiniz tüm fotoğraf ve videoları otomatik olarak bulutta yedekleme talimatı verme olacak.  Bu sayede, cihazı kullanan kişinin çektiği tüm fotoğraf ve videolar bilgisayarında da kurulu olan Dropbox’a gönderilecek. Bu fikir biraz çılgınca gelse de yaşanmış bir olaydan esinlenerek tavsiye ediliyor.  İbiza’da tatil yaparken telefonunu kaybeden bir kadın, telefonu çalan Hafid isimli gencin çektiği fotoğraf ve videoları ‘Life of a Stranger Who Stole My Phone’ (Telefonumu Çalan Yabancının Hayatı) adında, büyük ilgi gören bir bloga dönüştürdü. Hafid ve ev arkadaşları Ali ile Abdullah’ın maceraları 21 bin kişi tarafından takip ediliyor.
    Akıllı Telefon Kayboldu,Kaybolan Akıllı Telefon İçin Ne Yapılmalı,Akıllı Telefon Kaybettim,Akıllı Telefon Kaybolursa,Akıllı Cep Telefonu Kaybolmadan Yapılması Gerekenler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kaybolan Akıllı Telefon Nasıl Bulunur ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2184

Sponsor Bağlantılar