KEKİK YAĞININ FAYDALARI

Ağrı kesici etkisi olan şifalı yağlardan bir önceki yazımızda bahsetmiştik. Şimi de bu yağların ne işe yaradığını ve kullanım şekilleri nasılmış onlara bakalım. İlk sıradaki şifalı yağımız ;
KEKİK YAĞI : Kekeik bildiğiniz gibi çok yarrlı bir bitki. Kekikten elde edilen kekik yağının yaraları da oldukça fazla. En çok bilinen yararları şunlardır.
Kuvvetli antiseptiktir. Kollestrolü dengeler. Gripte etkilidir. Damar tıkanıklığında kullanılır. Yanıkları tedavi eder. safra artırıcı, kurt düşürücü ve ağrı dindirici, haricen ise antiseptik olarak kullanılır. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman romatizma ağrılarını büyük oranda azaltır. Zeytinyağı ile birlikte kullanılırsa, kekik yağının vereceği olası yanmalar engellenecektir. Kullanım şekli dahili ve haricidir.
Kekik yağının kendinizde haırlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte tarifi. Bir şişenin içine doldurulan kekik çiçeklerin üstüne sızma zeytin yağı eklenerek, 10 gün güneşte bekletilir ve kullanılacak kadarı süzülür.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KEKİK YAĞININ FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar