KEPEKLERE KARŞI KEKİK SUYU

Şifalı Bitkiler 11 Kasım 2008

Saçtaki kepeklenmenin nedenleri çok farklıdır. Öncelikle kepeklenmenin sebeplerini anlatalım. Hormonal dengesizlikler, sağlık sorunları, fazla terleme, yetersiz temizlik, hijyen kurallarına uymama, alerjik hassasiyetler, yorgunluk ve duygusal strestir. Fazla oranda şeker, yağ veya nişasta tüketimi ve dengesiz beslenme de kepek yapar. Tabi bu arada çok fazla miktarda ve kaltesiz jöle,sprey kullanımı da kepeklenmede önemli bir etkendir. Saç kepeklerinden kurtulmak ve iyi bir saç bakımı yapmak için size önerimiz kekik suyu.
GEREKLİ MALZEMLER :
* 4 kaşık kuru kekik (kaşık tepeleme dolu olacak)
* 2 su bardağı su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Çelik veya porselen bir demlikte, Kekiği suyun içinde 10 dak. kaynatın. Süzgeçten geçirdikten sonra, soğumaya bırakın. Elde ettiğiniz kekik suyunu, yeni şampuanlayıp duruladığınız saçınıza yavaşça dökerken, yumuşak hareketlerle iyice ovalayıp kafa derinize ulaşmasını sağlayın. Saçınızda bir tabaka bırakmayacağı için durulamanıza gerek yok.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KEPEKLERE KARŞI KEKİK SUYU” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar