Kese Yapmak Çabuk Yaşlanmaktan Kurtarır

Cilt Bakımı ve Güzellik 12 Haziran 2017

Eski zamanlardan gelen bir gelenek olan kese yapmak, eskilerde kadınların en büyük güzellik iksirlerinden bir tanesiydi. Üstelik kese yapmaya kadınların çok daha çabuk yaşlandığı bir gerçek. Bunun en önemli nedeni de kese yapmanın vücuda yararlı mı yoksa zararlı bir işlem mi olduğunun tam anlaşılamamış olması. Bu gün sizlere kese yapmak ile ilgili bilinen bazı durumlardan bahsedeceğim. Ve elbette kese yapmanın vücuda faydaları konusunda sizleri kısaca bilgilendireceğim.

Kese Yapmanın Vücuda Faydaları

kese_yapmanin_faydalari

  • Herkesin vücudunda meydana gelebilecek olan ve son derece rahatsız edici bir görünüme sahip olan aknelerin baş düşmanı kese yapmaktır. .kese yapıldığında ciltteki ölü deriler ve cilt deri altındaki bakteriler yok olacağından akne de oluşmayacaktır.
  • Eğer cildiniz yağlı ise mutlaka haftada 1 defa kese yapmanız çok faydalı olacaktır. Kese yağmak vücut yağlarını ve yağ salgısını en iyi şekilde temizleyecektir.
  • Kese yapmak hücrelerin yenilenmesini ve cildin daha sağlıklı daha parlak olmasını sağlar. Pek çok rahatsızlığın ana kaynağı hücre yenilenmesi ile ilgili sorunlardır. Kese yapmak hücre yenilenmesi işinin hem çok daha hızlı hem de çok daha sağlıklı gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede cilt daha sağlıklı ve daha güzel olur.
  • Kese yapmak vücudun rahatlamasını ve gevşemesini salar. Tüm ölü deriyi vücuttan atar ve kan dolaşımının daha sağlıklı olmasını sağlar.

kese_yapmanin_vucuda_faydalari

  • Kese yapmak bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
  • Özellikle kadınlarda sıklıkla görülen selülit probleminin en güzel ve doğal çözümü yine kese yapmaktır. Selülitli bölgelerin düzenli olarak keselenmesi selülitlerin hızla vücudu terk etmesini sağlar.
  • Kese yapmak cildi yenileyeceği için kese yapmayan kişilerin cildi çok daha hızlı yaşlanır.
  • Kese yapma işlemi sırasında tüm gözenekler açılacağı için cildiniz nefes alacak ve sizin de rahatlamanızı sağlayacaktır.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kese Yapmak Çabuk Yaşlanmaktan Kurtarır” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3657
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1575

Sponsor Bağlantılar