Kese Yapmanın Zararları

Merhaba sevgili okurlarım. Sizlere daha önce kese yapmanın faydaları konusundan bahsetmiştim ve mutlaka herkesin erken yaşlanmayı önlemek açısından kese yapmasının faydalarına dikkat çekmiştim. Kese yapmak faydalı olduğu kadar çok fazla yapılası ya da uygun teknik yapılmaması sonucunda zarar verebilecek bir işlem aynı zamanda. Normalde haftada  ayda 2 defa kese yapmak gereklidir. Ciltteki ölü derileri atmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için. Fakat çok fazla kese yapmak cilde zarar verir ve cildin tahriş olmasına neden olur.

Kese Yapmanın Zararları

kese_yapmanin_vucuda_faydalari

  • Çok sık kese yapmak, cildin doğal nemini alacağı ve cildi tahriş edeceği için istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Ciltte kızarıklık oluşmaya başladığında ise cilt doğal nemini kaybettiği için kuruluk başlayacaktır.
  • Cildi koruyan en önemli unsur cildin deri tabakasıdır. Cilde fazlaca keseleme işlemi uygulandığında deri tabakası aşınır. Bu da başta cilt kuruluğu olmak üzere pek çok probleme neden olur.
  • Aynı zamanda deri tabakasının aşınması zararlı maddelerin deriden kolayca vücuda girmesine neden olacaktır.
  • Kese yapmanın belli zamanları vardır. 15-20 günde bir kese yapmak ciltten ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Ama fazlası zarar verecektir.
  • Keselenme işleminin sağlıklı olabilmesi ve tam görevini yerine getirebilmesi için keseleme işleminin beli zamanlarda yapılması daha uygun olacaktır.
  • Keseleme işlemi için, kendinize ait özel bir kese edinmelisiniz. Çünkü mantar gibi bulaşıcı cilt hastalıkları kese yolu ile kolaylıkla size de geçebilir. Özellikle de hamamlarda kese yaptırmayı tercih ediyorsanız mutlaka kendinize ait keseyi yanınızda götürün.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kese Yapmanın Zararları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1615

Sponsor Bağlantılar