KETEN TOHUMU MUCİZESİ

Şifalı Bitkiler 24 Ekim 2008

Keten Tohumumu için mucize bitki tanımlaması yapılması hiç de abartılmış bir tanımlama olmazdı. Kolesterol düşürücü, felç, kanser, unutkanlık önleyici, bağırsak çalıştırıcı ve temizleyici etkisi bulunan Keten Tohumunu uzmanlar sıvı şeklinde, salataların üzerine dökerek veya günde bir çorba kaşığı şeklinde tüketmeyi öneriyorlar.

Binlerce yıldır bilinen ve kullanılan keten tohumu özellikle mide-bağırsak sistemindeki sorunların çözümünde, fazla kilolardan kurtulmakta, yüksek kolesterol ve yüksek kan şekeri düşürmekte, kemik zayıflığı, kalp-damar sağlığı, romatizmal hastalıklar, bazı deri hastalıkları, yaralar ve solunum yolu rahatsızlıkları üzerinde olumlu etki yapıyor.
Omega 3 açısından oldukça zengin olan

Keten tohumu, somon balığı kadar Omega-3 içeriyor. Bilindiği gibi bu yağlar özellikle kalp sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Keten tohumunu cazip kılan bir diğer önemli özelliği, zayıflatıcı etkiye sahip olmasıdır. Tokluk hissi uyandırarak kişinin daha az yemek yemesini sağladığından zayıflamak isteyenlere doğal bir çözüm olarak önerilebilir.

Keten tohumu yağı bağırsakları çalıştırıcı, temizleyici ve iç organların yüzeylerini rahatlatıcı olarak kullanılan bir ürün. Ayrıca cildi yumuşatıyor ve öksürüğe karşı çok iyi geliyor. Ağız boşluğu, boğaz ve diş eti rahatsızlıklarında gargara olarak da kullanılırsa büyük yararlar sağlıyor.

Öte yandan özellikle vejetaryenlerin keten tohumu almaları öneriliyor. Vejetaryenlerin ihtiyaç duydukları B12 vitaminin’nin yüksek oranda bulunduğu tek gıda keten tohumu vejetaryenlerin dengeli ve sağlıklı beslenmesi açısından son derece önem taşımakta.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KETEN TOHUMU MUCİZESİ” Konulu yazıdaki yorumlar

  • Geme

    Muhteşem işler!Ahu Hanım, sizi sebrik etmek iyusiortm. c7arpı işini kfce7fcklfckten beri e7ok severim ve elime aldığım ilk iştir. Sonra gerisi geldi tabii. Dikkatimi e7eken e7oğunlukla kanevie7e/etamine yoğunlaşmışsınız. Bu ayrı bir başarıdır. Ben tek branşta kalmakta zorlandım hep. Sizi bu ae7ıdan da tebrik etmek iyusiortm. Yukarıda yorumların birinde yazdığı gibi eserlerinizdeki ince işe7ilik insanı motive ediyor. Bunun ie7in de teşekkfcr ederim; bana da ilham vermiş oldunuz. Ellerinize yfcreğinize sağlık.

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar