KİLO KONTROLÜ VE KABIZLIK İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Kilo kontrolü sağlamay çalışırken, beslenme düzeninin değişmesinden dolayı, kabızlık problemi yaşayan pek çok okurumuz bulunmakta. Bu yazımızda, hem kilo kontrolü yapmak, hem de kabızlık problemiyle savaşmak için, sizlere pratik önerilerde bulunmak istiyoruz.
KİLO KONTROLÜ SAĞLAMAK : Kilonuzu kontrol etmenin en kolay yolu, ana öğünler arasına, ara öğünler koymaktır. Bu ara öğünlerde, yanınızda,  birkaç adet kuru erik bulundurmak ve acıktığınızda bunları yemek,  kan şekerinin düşmesini engeller. Bir adet kuru erikte 8 kalori vardır. Bu nedenle kuru erik yerken aşırıya kaçmamak gerekir.
* İhtiyacınızdan daha fazla yediğinizi düşünüyor ve iştahınızı kapatmak istiyorsanız yemeklerden önce bir adet elma yiyin. Elma sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı olur.
KABIZLIK : Sindirim ve boşaltım sisteminde sorunlar yaşıyorsanız çiğ olarak hardal tüketin. Zeytinyağlı pırasa yemeği kabızlığın giderilmesinde etkili bir yöntemdir.Uzun zamandır kabızlık sorunu yaşıyorsanız, mutlaka, ilgili uzmana başvurarak, tedavi alın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KİLO KONTROLÜ VE KABIZLIK İÇİN PRATİK ÖNERİLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar