Kına Ve Hint Kınası İle Dövme Yapmak

Kına; Bitki Biliminde LAWSONİA İNERMİS adıyla anılan,Kuzey Afrika ve Batı Asya da yetişen küçük bir çalı bitkisidir. Yaprakları toplanır,kurutulur,öğütülür ve üzerindeki doğal maddelerin korunmasına dikkat ederek saf bir pudra haline getirilir. Kına doğal bir boya çeşididir. Kınanın ağrı ve stres azaltıcı, sakinleştirici özelliğe sahip olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir.Birde günümüzde sağlık yararlarının yanında süsleme amaçlı kullanılan kınalar vardır. Hint Kınası.

Yaz aylarının gelmesiyle canlanan kadınlarımız Hint Kınası ile Dövme yaptırarak güzelliklerine güzellik katmak istemektedirler.Hint Kınasıyla yapılan bu dövmeler geçici olmasının yanısıra İslami açıdan da bir sakıbncası olmayan dövmelerdir. Çeşit çeşit motif ve süsleriyle ve ayrıca geçiciliğiyle son zamanların gözdesi haline gelen Hint Kınası genç yaşlı herkes tarafından sevilerek yaptırılıyor. Kınanın çeşitli ve aynı zamanda geçici olması nedeniyle sürekli değişimin peşinde olanlar Hint Kınasını kendileri için vazgeçilmez buluyor. Hint Kınasının Geçici olması ve belli bir süre sonra kendiliğinden silinmesi büyük avantaj tabiki. Durum böyle olunca ileride dövme yaptırdığına pişman olmak söz konu değil. Ayrıca belirli dönemler başka motifler kullanarak yeniden dövme yaptıabilirsiniz. Yani Dövmeden sıkılmanız gibi bir durumda olmayacak ortada.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kına Ve Hint Kınası İle Dövme Yapmak” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3662
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1882
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1575

Sponsor Bağlantılar