Kısa Saçın Size Yakışıp Yakışmayacağını Anlamanın En Kolay Formülü

Evde Saç Bakımı, Kadın 05 Ocak 2017

Kısa saç bana yakışır mı sorusunun cevabını almak için illede saçınızı kestirmeniz mi gerekir? Pek çok kadının ortak sorusu. Uzun saçlarını kısaltmaya karar verip de acaba kısa saç bana yakışır mı sorusunu sormayan kadın yoktur sanırım. Saçlarını kısa kestirip, kendisine yakışmadığını düşündüğü için aylarca saçını uzatmayı bekleyen pek çok kadın var. Bütün bu korkunç süreci yaşamaktansa, kısa saç bana yakışır mı sorusunun cevabını çok basit bir yöntemle bulabilirsiniz aslında. Bu muhteşem yöntemi bulan kişi İngiliz saç bakım uzmanı John Frieda. Saç bakım uzmanı John Frieda 2.25 inc kuralı olarak adlandırdığı bu sihirli yöntem için, sadece bir cetvel ve bir kalemle kısa saçın size yakışıp yakışmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz diyor.

2.25 inc Formülünü Denemek İçin Aşağıdaki Adımları Takip Edin

kisa_sac

  • Kalemi çenenizin altında sabit bir şekilde turun. Arkasından cetveli kulağınızın altına dik bir şekilde yerleştirin. Bu şekilde 90 derecelik bir açı elde etmiş olacaksınız.
  • Kulak memesinin altından kalem ve cetvelin buluştuğu noktaya kadar olan mesafeyi ölçün. Eğer bu mesafenin ölçüsü 5.70 cm den daha uzun ise kısa saç fikrini aklınızdan çıkarın ve uzun saçlarınızla hayatınıza devam edin.

Michelle Williams ve Liv Tyler’da 2.25 inc Formülünün Nasıl Olduğuna Bakalım

kisa_sac_bana_yakisirmi

Kısa saç Michelle Williams’in yüzüne çok güzel uymuş. Liv Tyler ise, uzun saçlarla çok iyi görünüyor. John Frieda bütün olayın açıyı doğru hesaplamakta olduğunu belirtiyor. Pek çok stiliste göre de bu yöntem güvenilir ve doğru sonuçlar veren bir yöntem. Yani canınız sıkılıp da saçımı kestireceğim derdine düşerseniz yapacağınız ilk iş bir kalem ve bir cetvel bulup yüzünüzün proporsiyonuna bakmak olsun. Veya saçlarınızı kısacık kestirmek sizi mutlu edecekse, kısa yoldan mutlu olmayı tercih edin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kısa Saçın Size Yakışıp Yakışmayacağını Anlamanın En Kolay Formülü” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1907

Sponsor Bağlantılar