Krem Tartarın Sağlık Açısından İnanılmaz Faydaları Var

Sağlık 27 Ocak 2017

Size bir makalemde krem tartar ile sigara bırakma kürünü anlatmıştım. Bu gün ise krem tartarın sağlık açısından faydaları konusuna değinmek istiyorum. Öncelikle Krem Tartarın ne olduğu konusunda açıklama yapmak istiyorum. Krem tartar ya da diğer bilinen adıyla tartar kremi şarabın mayalanması sırasında, şarap fıçısının dibinde biriken beyaz renkli tortudur. Kesinlikle alkol içermez. Özellikle portakal suyu ile kullanıldığından sigara bırakmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir. Krem tartar ya da diğer adıyla tartar kremi sağlık açısından da son derece faydalı. Bakalım krem tartar/tartar kremi ne gibi faydalar sunuyor bizlere.

Artrit Ağrılarını Dindirir

artrit_agrilari_icin_dogal_cozum

Tartar kreminin içinde bol miktarda magnezyum bulunur. Artrit için son derece faydalı olan tartar kremi, artrit ağrılarını dindirmek için çok fayda sağlar. Artrit ağrıları için tartar kreminin kullanım şekli ; küveti ılık su ile doldurun ve 2 yemek kaşığı tartar kremini ve 3 yemek kaşığı epsom tuzunu içine ekleyin. Hazırladığınız banyo suyunun içinde 40 dakika dinlenin. Günde 1-2 defa uygulayacağınız bu yöntem, artrit ağrılarını gidermede oldukça etkilidir.

Yüksek Tansiyon İçin Çok Fayda Sağlar

yuksek_tansiyon_icin_dogal_cozum

Yüksek tansiyonun en bilinen nedenlerinden bir tanesi, kandaki potasyum seviyesinin düşük olmasıdır. Tartar kreminin bir diğer adı potasyum hidrojen tartaratdır. Bu sebeple de içinde bol miktarda potasyum vardır. Eğer yüksek tansiyonunuzun nedeni potasyum eksikliği ise, ( durumun tespiti için ilgili uzman hekimle görüşüp, gerekli tetkikleri yaptırmanız gerekir) her akşam 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı tartar kremi ekleyip içmeniz fayda sağlayacaktır.

Kalp Yanmasına İyi Gelir

kalp_yanmasi_icin_dogal_cozum

Kalp yanmasının, her zaman belli bir neden yoktur. Durum beslenme şeklinizle ya da sadece stresle alakalı olabilir. Kalp yanması probleminiz var ise, 1 bardak ılık suyun içine 1/2 tatlı kaşığı krem tartar ve 1/2 çay kaşığı karbonat ekleyip içebilirsiniz.

İdrar Yolu Enfeksiyonlarına Çok İyi Gelir

idrar_yolu_enfeksiyonu_icin_dogal_cozum

Tartar kreminin bir diğer faydalı özelliği idrarın PH seviyesini kontrol edebilmesidir. İdrar yolu enfeksiyonuna neden olabilecek bakterilerin yok edilmesi için iyi bir yöntemdir. İdrar yolu enfeksiyonları için;  1 bardak ılık suyun içine 1/2 tatlı kaşığı tartar kremi karıştırıp günde 1-2 defa için. C vitamini desteği için karışıma limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Sivilceleri Tedavi Eder

sivilcelerden_kurtulmak_icin_dogal_cozum

Sizlere dönem dönem sivilcelerden kurtulmak için doğal tarifler öneriyorum. Bu makalemde de yine tartar kreminin sivilceleri tedai etme özelliğinden bahsedeceğim. Tartar kremi antioksidan özelliği ve asitsi yapısı ile cildin temiz tutulmasında fayda sağlar. 1 tatlı kaşığı tartar kremini 200 ml suyun içine karıştırıp için. Günde 1 defa düzenli olarak kullanmanız pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Krem Tartarın Sağlık Açısından İnanılmaz Faydaları Var” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar