Küçük Antrenman Hileleri İle Daha Fit Görünmek Mümkün

Spor yapmak sağlıklı olmanın ve fit kalmanın olmazsa olmaz şartlarından bir tanesidir. Ama eğer yeteri kadar egzersiz yapıp da halen fit olmadığınızı düşünüyorsanız antrenman alışkanlıklarınızda ufak hileler ve değişiklikler daha fit görünmenize yarımcı olacak.Elbette dengeli beslenme de son derece önemli bu konuda, bunu da aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Bu gün sizlere çok önemli tüyolar önereceğim.

Doğru Müzik Eşliğinde Spor Yapın

egzersiz

Egzersiz yaparken doğru müzik dinlemek, antrenman temponuzu yükseltir. Yavaş tempolu müzikler, daha yavaş hareket etmenizi sağlayan plates ve yoga için uygundur. Spining ve Aerobik için daha tempolu müzikleri tercih etmeniz gerekir.

Spor Partneri Edinmek

spor_yapmak

Egzersizi tek başınıza yapmak yerine bir partner yardımı ile yapmak, hem egzersiz yaparken sizi motive eder, hem de daha keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Ayrıca spor partneri ile spor yapan kişilerin egzersizlerinin daha uzun sürdüğü gözlenmiştir. Bu sayede daha fazla kalori yakma şansına sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı Yerine Çorap Tercih Etmek

spor_ayakkabi

Ağırlık ve dayanıklılık egzersizlerinde spor ayakkabı yerine rahat çorapları tercih etmek daha verimli bir antrenman yapmanızı sağlar. Vücudun daha dik konumlanmasına yardın eden çoraplar, kollarla birlikte daha kolay ağırlık kaldırmanıza yardımcı olur.

Antrenmanlarınızı Akşam Yapın

aksam_sporu

Yapacağınız ağırlık antrenmanlarını akşam saatlerinde yaparsanız kas oranı daha fazla artar. Bu sebeple antrenmanlarınızı akşam saatlerinde yapmanızı öneririm.

Doğru Duruşun Önemi

antrenman_yapmak

Egzersizi doğru yapmak, egzersizin verimliliğini artırır. Özellikle de dayanıklılık gereken egzersizlerde set sayısını bitirmek, düzgün bir duruş ve hareketin doğru şekilde yapılması ile mümkün olur. Egzersiz yaparken duruşunuzu kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Ağırlık Kaldırmaktan Korkmayın

agirlik_egzersizleri

Egzersiz programınız içerisinde ağrılık kaldırma egzersizleri mutlaka olmalıdır. Kas oranını artırmak için daha sağlıklı ve fit görünmek için mutlaka ağırlık egzersizleri yapmanız gerekir.

Kardiyo Egzersizlerini Önemseyin

kardiyo_egzersizleri

Kardiyo egzersizleri vücudun sıkılaşmasını sağlar. İstediğiniz formu yakalamak için, mutlaka kardiyo egzersizlerini önemsemeniz gerektiğini de unutmayın.

Dinlenmeyi de İhmal Etmeyin

egzersiz_sonrasi_dinlenme

Fazla egzersiz yapmak haliyle kasları yoracaktır. Bu da yaptığınız antrenmanın etkisini azaltacaktır. Antrenmanlarınızı daha etkili hale getirmek için, daha çok çalışmak değil, dinlenme sürelerine de riayet etmektir. Bu sayede egzersizlerinizden maksimum  fayda sağlamış olacaksınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Küçük Antrenman Hileleri İle Daha Fit Görünmek Mümkün” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar