KURUYEMİŞLERİN FAYDALARI

Sağlık 02 Aralık 2012

Kuruyemişlerin Faydaları
Kuruyemişlerin Yararları,Kuruyemişlerin Faydaları,Kuruyemişlerin Yararları Faydaları,Faydalı Kuruyemişler,Faydalı Kuruyemiş Hangisi
En faydalı atıştırmalıklar olan kuruyemişler, keyifle yenmelerinin yanısıra, sağlığımıza da olumlu katkıları bilinmekte. Pek çok kuruyemiş çeşitinin arasında hangi kuruyemiş daha faydalı bilmek ister misiniz ?Bu gün sizlere faydalı kuruyemişler hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Sağlığınız için, evinizden eksik etmemeniz gereken kuruyemişlerin faydaları aşağıda..

Kuruyemişin Faydaları
Kuruyemişin Faydaları

Kuruyemişlerin Yararları,Kuruyemişlerin Faydaları,Kuruyemişlerin Yararları Faydaları,Faydalı Kuruyemişler,Faydalı Kuruyemiş Hangisi
Bademin Faydaları ;Badem, beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Böbrek ve mesane yollarındaki iltihaplara iyi gelir. Baş ağrısı karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.
Fındığın Faydaları ; Fındık, vücuda kuvvet verir. Kalp rahatsızlıklarının en önemli nedeni olan yüksek kolesterolün düşürülmesinde önemli rol oynar. İnsan vücuduna yaralı kalsiyum, demir, karbonhidrat, yağ ve çinko ile metabolizmayı düzenler, kemiklerin gelişmesini sağlar. E vitamini açısından zengindir. Kansızlığa karşı koruyucu etki yapar. Kanser yapıcı etmenlerin oluşmasını önler.
Beyaz Leblebinin Faydaları; Mide suyunu çekmekte bir numaradır. Üstelik zayıflamak isteyenler için açlıklarını bastırmada önemli bir yer tutar.
Sarı Leblebinin Faydaları; Nohuttan yapılan sarı leblebi, vücuda kuvvet verir ve anne sütünü artırıcı özelliği vardır.
Antep Fıstığının Faydaları ; Antep fıstığındaki kolesterol oranı sıfırdır. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Antep fıstığı, 2 kat fazla protein, 4 kat fazla fosfor içerir. İnce bağırsaktan glikoz emilimini azaltarak ve kan şekerinin yükselmesini önler.
Yer Fıstığının Faydaları ; Vücut gelişiminde önemli rol oynar.  Beden ve zihin gücünü artırır. Göğsü yumuşatır. Öksürük söktürücü özelliği bulunur.
Kabuklu Yer Fıstığının Faydaları ; İçeriğindeki sabit yağ ve proteinli maddeler sayesinde, böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletir.
Ay Çekirdeğinin Faydaları ; İçerdiği yağ damar sertliğini önler ve kalbi korur. Sinir hastalıklarını önler. İçerdiği bol miktarda E vitamini ve protein sayesinde, cinsel gücü artırır ve iktidarsızlığı önler..
Kabak Çekirdeğinin Faydaları ; Bağırsak parazitleri, tenye solucan düşürmek için çok faydalıdır. Çocukalara, günde 15-20 adet yedirilmesi gerekir. Büyükler ise, günde 20-30 adet yemelidirler. Çiğ olanı daha makbuldür. Erkeklerde prostata karşı koruyucudur.  Bol miktarda çinko içerir.
Mısırın Faydaları ; Çok yüksek oranda lif içeren mısır, kansere kartşı koruyucudur. Bol miktarda protein, kalsiyum, demir, fosfor ve A vitamini içerir. Mısır patlatırken tuz ve yağ kullanılmaması gerekir.
Kuruyemişlerin Yararları,Kuruyemişlerin Faydaları,Kuruyemişlerin Yararları Faydaları,Faydalı Kuruyemişler,Faydalı Kuruyemiş Hangisi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KURUYEMİŞLERİN FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar