LAHANA ÇORBASIYLA ZAYIFLAYIN

Pek çok derde deva olan lahana, zayıflamak konusunda da sizlere çok faydalı olacak. Yağ yakıcı özelliği bulunan lahana çorbasının hazırlanışı ve uygulama şekli aşağıda verilmiştir. Fakat, yazıyı sonuna kadar okumanızı rica edeceğiz. Çünkü lahana çorbası diyeti sırasında uyulması gereken bazı yasaklar, yazının en sonunda verilmiştir.
GEREKLİ MAZEMELER :
6 büyük yeşil soğan,1-2 domates,1 büyük lahana,2 adet yeşil biber,1 demet kereviz sapı,1 paket hazır çorba karışımı,tuz, biber, maydanoz, köri,1 adet et suyu veya tavuk suyu tableti, arzuya göre acı sos.
Hazırlanışı: Sebzeleri küçük ya da orta boy doğrayın.Tencereye koyup üstünü örtecek kadar su ilave edin.10 dakika hızlı yüksek ateşte kaynatın sonra ateşi kısarak pişirmeye devam edin,sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin.Bu çorbanın kalori değeri düşük olduğu için kendinizi aç hissettiğiniz her zaman ve istediğiniz kadar içebilirsiniz.Şayet bir yere gidiyorsanız termosunuzu çorba ile doldurun.
1, Gün: Bütün meyveleri (muz hariç) yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzun kalorisi diğer meyvelere göre daha düşüktür. Bugün sadece meyve yiyip çorba içebilirsiniz. Şekersiz çay serbesttir. Su içmeyi ihmal etmeyin.
2. Gün: Bütün sebzelerden doyuncaya kadar yemek serbesttir. Yeşil sebzeleri tercih edin. Kuru fasulye, mısır ve bezelyeden uzak durun. Gün boyunca acıktıkça çorba için. Bu akşam kendinizi tereyağlı fırın patates (kumpir) ile ödüllendirin. Meyve yemeyin.
3. Gün: İstediğiniz kadar çorba için. Sebze ve meyve yiyin. Patates yemeyin.Üç gün boyunca hile yapmadıysanız 3-4 kilo verdiğinizi göreceksiniz.
4. Gün: Muz ve yağsız süt. En fazla üç muza izin vardır. Yağsız sütün yanında bol bol çorba için.
5. Gün: Sığır eti ve domates. Gün boyunca 310-620 gr sığır eti ve altı adet domates yiyebilirsiniz. Gün boyunca 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Çorba içmeye devam edin.
6. Gün: Et ve sebzeler: Bugün 3 veya 4 adet biftek ve sebze yiyebilirsiniz. Yeşil lifli sebzeleri tercih edin. Patates yemeyin. Çorbadan en az bir tabak için.
7. Gün: Kahverengi pirinç, meyve ve sebze suları ile tekrar doyurun kendinizi. Acıktıkça çorba için. Altıncı günün sonunda yukarıdaki diyeti hiç hile yapmadan uyguladıysanız 5-8.5 kg arasında kaybetmiş olmanız gerekir. Şayet 7.5 kg’dan fazla kaybetmişseniz tekrar başlamak üzere 2 gün diyeti bırakmanız gerekir. Bu yedi günlük planı istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. Bu diyet sisteminizi temizleyecektir. Bu rejimle yağlar hızla yanar.
DİYET SIRASINDA UYULMASI GEREKEN YASAKLAR : Ekmek, alkol, karbonatlı içecekler, diyet içecekler. Bunların yerine şekersiz çay, koyu kahve, doğal meyve suları, kızılcık suyu ve yağsız süt içebilirsiniz. Bu temel yağ eritici çorbayı aç olduğunuz ve arzu ettiğiniz sürece içebilirsiniz. Ne kadar çok çorba içerseniz o kadar çok yağ kaybedersiniz. Kızartılmış sebzeler yasaktır. Et yerine haşlanmış veya fırınlanmış ve derisi çıkartılmış tavuk da yiyebilirsiniz.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“LAHANA ÇORBASIYLA ZAYIFLAYIN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar