Limonlu Ilık Su İçmek Zayıflatırmı ?

Limonlu Ilık Su İçmek Zayıflatırmı ?
Limonlu Su İçmek,Limonlu Su İçmenin Faydaları,Ilık Limonlu Su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı, Limonu Su İçmek İçin 10 Neden,Limonlu Su Nasıl İçilmeli,Limonlu Su Nasıl Hazırlanır
Öncelikle sağlık amaçlı tüketilmesi gereken limonlu su, aynı zamanda pek çok fayda da sağlıyor. Vücudu ve cildi temizleyen limonlu su sindirim problemleri için de birebir. Limonlu su içmek için bir değil tam 10 neden sayacağız sizlere.. Özellikle zayıflamak isteyen okurlarımız için de son derece kolay bir uygulama olduğunu hatırlatalım.. Ilık Limonlu Su İçmenin Yararları nelerdir hep birlikte görelim…

Limonlu Ilık Su Zayıflatırmı
Limonlu Ilık Su Zayıflatırmı

Limonlu Su İçmek,Limonlu Su İçmenin Faydaları,Ilık Limonlu Su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı, Limonu Su İçmek İçin 10 Neden,Limonlu Su Nasıl İçilmeli,Limonlu Su Nasıl Hazırlanır
* Limonlu Ilık Su İçmek Zayıflatır : Petkin maddesi limonda bol miktarda vardır ve bu da açlıkla mücadele etmeye yardımcı olur. Daha alkali beslenen insanların limonlu su içerek daha hızlı kilo verdiği tespit edilmiştir.
* Sindirim sistemini Uyarır :
Sabah kalktığınızda limonlu ılık su içmek, sindirim sistemini hızla uyarır ve tüm beden için son derece büyük faydaları vardır
* Bağışıklık Sistemini Güçlendirir : Limonun içerisinde bol miktarda bulunan C vitamini sayesinde, bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir ve hastalıklara karşı daha dirençli olursunuz.Ayrıca Limonun içeinde bulunan potasyum beyin ve sinir sistemini uyarır. Ve kan basıncını kontrol altında tutar.
* Vücudun pH Değerini Dengeler: En alkali besinlerin başında limon gelmektedir. Bu sebeple günlük düzenli oarak içilecek limonlu ılık su sayesinde vücudun asitik değeri düşer. Limonda sitrik asit bulunur ancak sindirildiğinde asitlilik yaratmaz.

* Sindirim Problemleri İçin Fayda Sağlar :  Limonlu su içmek zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardım eder. Karaciğerde, sindirim için gerekli bir asit olan safra üretimini destekler. Etkili sindirim mide ekşimesini ve kabızlığı azaltır.
* İdrar Söktürücü Özelliği Vardır : Limonlu ılık su içmek, vücuttan idrar çıkışını artırır. Bu da vücudun temizlenmesine yardım eder. Böylelikle toksinler daha hızlı atıldığından idrar yolu daha sağlıklı kalır.
* Cildi Temizler: İçindeki C vitamini kırşıklıkları ve lekeleri azaltır. Limon kandaki toksinleri temizler. Bu, cildin de temiz kalmasına yardımcı olur.
* Nefesi tazeler: Limonun nefesi tazelediği ve ağızda,boğazda kötü kokuya sebep olan bakterileri yok ettiği bilinmektedir. Ayrıca, içinde bulunan sitrik asit nedeni ile, diş ağrısı ve diş eti iltihabı konusunda da fayda sağlar. Fakat sitrik asitin diş minesini zedeleyebileceği unutulmamalıdır.
* Solunumla Problemlerini Azaltır : Limonlu  ılık su içmek, göğüs enfeksiyonlarından kurtulmanıza yardım eder ve rahatsız edici öksürükleri keser. Astımı ve alerjisi olan insanlara da faydalı olduğu söylenmektedir.
* Strese Karşı Fayda Sağlar :  Stres durumunda vücudun en sıkıntı çektiği durum C Vitamini eksikliğidir. Bildiğiniz gibi, C vitamini limonda bol miktarda vardır. Bu da strese karşı vucudunuzu korumanızı sağlar.
* Kahve Bağımlılığından Kurtulmanızı Sağlar : Sebebi açıklanamayan bu durum için herhangi bir bilgi yok. Fakat, Limonlu ılık su içmeye başlayan insanların kahve tüketimini azalttığı görülmüş.
Limonlu Ilık Su Nasıl Hazırlanır,Limonlu Su Nasıl İçilmeli,Limonlu Su Nasıl Hazırlanır,Limonlu Ilık su Nasıl Kullanılır ?
Öncelikle kullanacağınız suyun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmaması gerekli. Mutlaka ılık su kullanmalısınız. Kullanacağınız limon suyu ise, 1/8 bardak olmalı. Yani; çeyrek bardağın da çeyreği olmalı.. Güne başlar başlamaz, kahvaltıdan 30 dakika önce 1 bardak ılık suyun içine limon suyu karıştırıp aç karnına içmeniz gerekli..
Limonlu Su İçmek,Limonlu Su İçmenin Faydaları,Ilık Limonlu Su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı,Limonu Su İçmek İçin 10 Neden,Limonlu Su Nasıl İçilmeli,Limonlu Su Nasıl Hazırlanır

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Limonlu Ilık Su İçmek Zayıflatırmı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar